Під Києвом відбуваються змагання "Антитерор-2011" [репортаж, відео]

  Українські загони спецпризначення змагаються у майстерності. Під Києвом відбуваються змагання "Антитерор-2011". 19 спецзагонів з усієї України та з усіх силових структур - на полігоні серед лісу стріляють, розміновують та лазять по канату і через колючий дріт. Андрій Жигулін повернувся з поля бою.

  Головний акцент на тактичних завданнях та роботі в команді. Змагання охрестили Антитерор, тому вимоги перед українськими бійцями відповідні – врятувати заручників та захистити мирне населення. Ось спецпризначенці відпрацьовують звільнення захопленого терористами автобуса з дітьми. Відрізнити їх - стрілки можуть по морозиву в руці. Завдання не лише на влучність а й час. Його фіксують судді. На рахунку тих, хто змагається – не одна участь в бойових спецопераціях – більшість пройшла Ірак. Кажуть – подібні змагання - важлива підтримка майстерності.

  Учасник змагань: "Условия приближенные к реальности поэтому тут может случится всякое. У меня например, автомат заклинело - но сразуже меня подменил другой член команды". 

  Хоча на годинниках ще день – так звані нічні завдання проводять в спеціальних приміщеннях. Споруду, у якій треба працювати в протигазах та розмінувати заручника, специ називають Кіллер Хауз ( будинок убивця). Організатори змагань кажуть – щороку чимало елементів запозичують у західних колег-антитерористів.

  Уся зброя бойова, а на військових бронежилети найвищого рінвня захисту. Працювати у спеку нелегко, але навіть без спеціальних окулярів бійців на завдання не пустять. 

  Журналіст "5 канал": "Найважче для спецназівців залишили на десерт – смугу препепон відстанню у 200 метрів. Це серйозний екзамен на витривалість організму. Подолати ось таі незвичні перепони офіцери мають в повному спорядженні – а його вага іноді перевищує 20 кілограмів".

  Із такою вагою на плечах – треба і шлагбаум перестрибнути, і колючий дріт подолати. Організатори Антитерору кажуть – з такою смугою учасники зіткнуться вперше.

  Костянтин Лєснік, ветеран спецпідрозділу "А": "Мы впервые построили здесь такую полосу препятствий - мало того что ребятам нужно будет преодолеть наши сюрпризи - нужно будеть пронести раненого товарища и на с высоти точно обстрелять мишени". 

  Уже наступного року Антитерор - вийде на міжнародний рівень. Позмагатися виявили бажання спецпризначенці Росії та Білорусі.
   
  Андрій Жигулін, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Через хмари попелу від виверження Пуєуе знову скасували рейси
  Наступний матеріал
  Теги: