Коронавірус у Австралії
Коронавірус у Австралії Shutterstock

"Були вже тисячі мутацій": в Австралії сумніваються, що новий штам COVID-19 є небезпечнішим

  Читайте по-русски
  Країна не запроваджуватиме додаткових обмежень щодо сполучення із Британією

  Міністр охорони здоров'я Австралії Грег Хант заявив, що країна не припинятиме авіасполучення з Великою Британією через виявленням нового штаму коронавірусу, адже поки немає достовірних даних, що цей варіант SARS-CoV-2 є більш небезпечним або заразним для людей. Про це пише The Guardian.

  На думку Ханта, наразі цілком достатньо раніше запровадженої системи "карантинних готелів", у яких усі прибулі до країни обов'язково мають провести 14-денний карантин під спостереженням.

  "Одна з причин ситуації в Європі полягає в тому, що вони не ввели таку систему (готельного карантину, – ред.)", – вважає міністр Хант.

  Як зазначає головний лікар Австралії Пол Келлі, новий штам коронавірусу, відомий також як мутація N501Y, необхідно розглядати "в контексті".

  "Були тисячі мутацій цього конкретного нового коронавірусу. Немає беззаперечних доказів, що тут існує якась істотна зміна", – заявив він.

  І додав: "Останнім часом на південному сході Британії спостерігається більш активне поширення, і це може бути пов'язано з вірусом. Збудник інфекції трохи змінився, але люди активно переміщалися навіть в умовах ізоляції. Також зараз зима".

  Австралійська епідеміологиня-інфекціоністка Лінда Сельва заявила, що новий штам, ймовірно, поширився вже в інших країнах, а в Британії його виявили просто тому, що там проводили більше відповідних досліджень.

  Як повідомляв 5.UA, 14 грудня у МОЗ Британії оголосили, що виявили новий штам коронавірусу в 60 регіонах країни – Велика Британія екстрено посилила карантин. Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що заразність нового штаму може бути на 70% вищою, ніж у старого.

  Попередній матеріал
  На скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців – ток-шоу "Країна"
  Наступний матеріал
  Куди звертатися, якщо відключають газ за невелику заборгованість – експерт
  Loading...

  Стало відомо, коли новий штам коронавірусу почав активно поширюватися Британією

  Авіасполучення між Україною та Британією не скасували, однак переговори ведуться

  Новий штам коронавірусу "вийшов з-під контролю" – МОЗ Британії

  Рекордну кількість нових хворих на коронавірус зареєстрували у Великій Британії

  Новий штам коронавірусу: уже майже 30 країн закрили авіасполучення з Великою Британією

  Новий штам COVID-19: лідери ЄС зберуться на термінове засідання, а в Італії вже зафіксували перший випадок