"Брудні" гроші з України стривожили США – ЗМІ

  Американське політичне видання The Hill зацікавилося темою статків лідера фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко

  Події останніх трьох років пролили світло на мінливий світ політичних консультантів та лобістів з Кей Стріт (K Street) та їхню роботу на демократичну та авторитарну владу. Віктор Янукович наймав консультантів та лобістів від демократів та республіканців і все ж був найбільш клептократичним та жорстоким президентом України. Він утік зі своєї адміністрації під час Євромайдану у 2014 році, залишив по собі збанкрутілу країну та вбитих протестувальників. Про таке пише "Главком" із посиланням на публікацію у виданні The Hill

  Довідка. K Street – велика вулиця у Вашингтоні, відома тим, що на ній розташована низка аналітичних центрів, офісів лобістів та пропагандистів. Кей Стріт стала загальною назвою для лобістської індустрії Вашингтона.

  На думку спецпрокурора Роберта Мюллера, необхідно розслідувати такий сумнівний момент у діяльності американських консультантів та лобістів як відсутність реєстрації документів відповідно до FARA (ред. – Акт про реєстрацію іноземних агентів) у Департаменті юстиції США.

  Приміром, за інформацією видання, Пол Манафорт (американський політтехнолог, який, згідно з даними "чорної бухгалтерії Партії регіонів", працював на Януковича – ред.), міг заробити десятки мільйонів доларів за свою роботу на Януковича, але він ніколи не реєструвався, згідно з FARA.

  Попри те, що американське відомство затягнуло гайки у сфері дотримання FARA, проблеми та лазівки все одно залишилися.

  Одна з них була цього місяця помічена FARA: угода між Avenue Strategies (компанія, що надає послуги з політичних консультацій – ред.) та українським народним депутатом Юлією Тимошенко, лідером лівоцентристської партії "Батьківщина". В рамках піврічного контракту Avenue Strategies отримуватимуть $65 тис. на місяць. Звідки візьмуться ці гроші? Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції (НАЗК) за даними перевірки декларації про доходи Тимошенко в 2016 році визначила її дохід еквівалентним $33 975. Згідно з декларацією за підсумками 2017 року, оприлюдненою минулого тижня, її дохід став ще меншим: $21 тис.

  Тимошенко не сказала, як вона оплачуватиме послуги Avenue Strategies; партія "Батьківщина" не заявляла, що вона сплачуватиме за послуги консультантів. Якщо $390 тис. буде сплачено невідомим спонсором, це стане порушенням антикорупційних законів, ухвалених у листопаді 2014 року.

  Американський уряд, ЄС та МВФ тиснуть на Україну, аби вона створила інституції для боротьби із засиллям корупції; одним із таких відомств стало НАЗК, яке перевіряє декларації чиновників – їхні статки та прибутки. У жовтні 2016 року, знаменуючи початок боротьби з корупцією, президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, члени Кабміну, 423 парламентарі та інші держслужбовці – всього 50 тис. осіб – оприлюднили свої активи та доходи за рік. Крім того, українців цікавлять статки Тимошенко.

  Попри те, що чиновники оприлюднюють свої статки та прибутки, не факт, що випадок Тимошенко стане єдиним прикладом сумнівних платежів консультантам з K Street. Не виключено, що Департамент юстиції США та Мюллер зможуть виявити та запобігти таким лазівкам.

  У публікації також зазначено, що Global Financial Integrity (Аналітичний центр – ред.) у Вашингтоні підрахував: щороку з України за кордон надходять $12 млрд. Після націоналізації найбільшого в Україні Приватбанку, Нацбанк заявивив, що за минуле десятиріччя лише з нього було виведено $5,5 млрд. Отримання великих непрозорих платежів від українських політиків, які не можуть чи не хочуть пояснити джерела отримання цих коштів, суперечить вимогам Заходу щодо прозорості української фінансової системи. Ба більше, це зводить нанівець роботу НАЗК та укріплює безкарність українських еліт. Це підірве роботу Антикорупційного суду, який буде створений цьогоріч. Американський уряд завжди був потужним прихильником суверенітету України та її права на європейську інтеграцію. Для того, щоб ця підтримка України була послідовною, всі відомства американського уряду мають працювати спільно.

  Попередній матеріал
  У КМДА прокоментували інцидент із падінням ліфта на Троєщині
  Наступний матеріал
  У Мінсоцполітики пропонують зобов'язати платити аліменти не тільки на дітей – подробиці

  "Інформаційний вечір": що стоїть за небажанням ВР скасовувати е-декларування для громадських активістів – відео

  Білий рояль і дев'ять велосипедів: що вказав у декларації Кличко

  "У надійних руках": стало відомо, хто нині очолив Держдеп США

  У НАЗК повідомили, коли почнуть перевіряти е-декларації топ-чиновників

  Мало не в останню хвилину: українські посадовці подали понад 800 тис. декларацій – НАЗК

  Що показав у своїй декларації генеральний прокурор України