Британська медсестра, хвора на лихоманку Ебола - одужує

  Британська медсестра Полін Кафферкі, яка захворіла на лихоманку Ебола після повернення з Африки, вийшла з критичного стану.

  39-річній пані Кафферкі, яка живе в Глазго, поставили діагноз лихоманка Ебола 28 грудня, невдовзі після її повернення зі Сьєрра-Леоне, де вона була волонтеркою благодійної організації Save the Children. 4 січня її стан назвали критичним, повідомляє BBC-Україна.

  У заяві лікарні сказано, що пацієнтка демонструє "ознаки поліпшення стану".

  "Королівська загальнодоступна клінічна лікарня має приємність оголосити, що Полін Кафферкі показує ознаки поліпшення і більше не перебуває в критичному стані, - сказано в заяві лікарні. - Вона залишається в ізоляції й отримує спеціалізований курс лікування від вірусу Ебола".

  Медсестру лікують експериментальними ліками та плазмою з крові іншого британського медпрацівника Вілла Пулі, який одужав після інфікування вірусом Ебола.

  Полін Кафферкі повернулася до Шотландії з пересадками в Касабланці, Марокко, і в Хітроу, де її кілька разів обстежили, однак не виявили відхилень і дозволили летіти до Глазго.

  Повідомляють, що їй міряли температуру шість разів протягом 30 хвилин, однак щоразу температура була нормальною.

  У Глазго Полін Кафферкі стало гірше, і після появи симптомів лихоманки 30 грудня хвору перевезли військовим літаком до Лондона в спеціалізований центр лікування Еболи в лікарні Royal Free.

  Як сказав професор молекулярної вірусології Ноттінгемського університету Джонатан Болл, поліпшення стану Полін Кафферкі є великим досягненням британських медиків.

  "Ми ніколи не дізнаємося, чи її стан поліпшився завдяки новим експериментальним лікам, чи їй стало краще внаслідок переливання плазми з антитілами, але це свідчить про великі переваги добре оснащеного сучасного центру лікування Еболи", - сказав професор.

  Він каже, що шанси зцілення на Заході в багато разів перевищують шанси на одужання в країнах Західної Африки, де, за новими даними ВООЗ, кількість смертей від лихоманки Ебола перевищила 8000.

  Ебола передається прямим контактом з тілесними рідинами інфікованої людини.

  Згідно з інформацією ВООЗ, кількість інфікованих вірусом Ебола в Сьєрра-Леоне, Ліберії і Гвінеї перевищило 20 тисяч людей.

  Попередній матеріал
  Bloomberg: Експорт російського газу скоротився до 10-річного мінімуму
  Наступний матеріал
  Президент ПАРЄ прибуде в Україну 15 січня

  Епідемія лихоманки Ебола поступово відступає

  Медики зафіксували спад епідемії лихоманки Ебола у Африці

  Червоний хрест: лихоманку Ебола можна побороти за півроку

  Двоє американських медиків вилікувалися від лихоманки Ебола