Літак врізався у південну башту Всесвітнього торгового центру
Літак врізався у південну башту Всесвітнього торгового центру Вікіпедія

Болісний шрам в історії США: 16-ті роковини терактів 11 вересня

У той вівторок загинули майже 3 тисячі людей, серед яких було і 12 – українського походження

Від дня терактів 11 вересня у США сьогодні виповнюється 16 років. Тоді, у 2001 році, загинули майже 3 тисячі людей, серед яких було і 12 українського походження. Ще понад 6 тисяч осіб отримали поранення.

11 вересня 2001 року 19 терористів, пов'язаних із міжнародною терористичною організацією "Аль-Каїда", захопили чотири пасажирські авіалайнери. Два з них скерували у вежі-близнюки в Нью-Йорку. Третій – на Пентагон. Четвертий лайнер, найімовірніше, мали скерувати на Білий дім або будівлю Конгресу США. Але ціною власного життя терористів зупинили пасажири, і літак впав у штаті Пенсильванія.

У Нью-Йорку заплановані шість хвилин мовчання. Першу з них проведуть о 8:46 за Нью-Йоркським часом – це 15:46 за Києвом. Саме в цей час один із чотирьох літаків, захоплених терористами, врізався у Північну вежу Всесвітнього торговельного центру. Хвилинами мовчання відзначать і час, коли другий лайнер протаранив Південну вежу (9:03), коли впали обидва хмарочоси, і коли третій – врізався у західний фасад Пентагона (9:37), і коли впав четвертий літак (10:03).

Жалобні церемонії у Нью-Йорку та біля Меморіалу Пентагона розпочнуться по обіді за київськими часом, "5 канал" транслюватиме їх наживо.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Теракт у Барселоні: Сотні людей з квітами і свічками вшановують пам'ять загиблих – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зачастило: на Сонці стався новий потужний спалах
Наступний матеріал
Силовий прорив у "Шегинях": Гройсман закликав політиків не розкручувати маховик руйнування і хаосу