У Харкові ходою та панахидою вшанували пам'ять загиблих у теракті, який стався 22 лютого 2015 року. Тоді від вибуху протипіхотної міни неподалік Палацу спорту загинули чотири людини та дев'ять були поранені. Підозрюваних затримали вже за кілька днів, але слідство у цій справі триває і досі, нагадує "5 канал".
Український прапор, прошитий осколком міни, яка вибухнула біля харківського Палацу спорту, Андрій Дідик зберігає вдома вже два роки. Його 15-річний син Данило загинув під час цього теракту. Цього року Данилу виповнилося б сімнадцять. Його однокласники, а нині вже студенти, у школі де разом вчилися, організували стіну пам'яті загиблого хлопця.
"Тут спогади про Даню. Тут бажання бачити та знати, що він з нами", – каже директорка школи №14 Світлана Проценко.
Вшанувати пам'ять всіх, хто загинув 22 лютого 2015-го, до Палацу спорту зібралися близько 200 людей. Серед них і Марія Дегтярук. Жінка була також учасницею мітингу дворічної давнини, та дивом не постраждала. З собою тоді взяла навіть онуків. Пішли раніше, бо змерзли. "Я того страху не мала. Я не з тим сюди йшла. Я відчувала, що знаю, за що стою, а діти також захотіли", – каже Марія.
На лаві підсудних за скоєння теракту троє харків'ян. Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова затримали майже одразу. Вже два роки вони у СІЗО. Обвинувачені спочатку повністю визнали свою провину, потім відмовилися від власних свідчень. Представники потерпілих впевнені – у такий спосіб обвинувачені затягують розгляд справи.
"Карети швидких, погане самопочуття обвинувачених, необхідність ними подати чергове клопотання. Це уже типові клопотання. Ми уже послухали лекцію про Піночета, фашизм, нацизм – усе, що завгодно, окрім показів по суті справи", – каже представник потерпілих Олег Головков.
Адвокати обвинувачених протилежної думки. Вони стверджують, що слідство навмисне розглядає тільки одну версію подій, та й взагалі надто квапиться із розслідуванням. У прокуратурі запевняють: попри всі спроби обвинувачених затягнути процес, уникнути покарання їм не вдасться.
Представник обвинувачення Володимир Лимар переконує, що вимагатиме у суді покарання винних шляхом пожиттєвого ув'язнення. "Іншої позиції немає, і це об'єктивно", – підкреслив Лимар. Суд уже допитав усіх свідків, досліджені майже всі матеріали. Прокурори кажуть , що справа виходить на фінішну пряму.
Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Тризуб біля Меморіалу Лінкольна: у Вашингтоні поминули загиблих на Майдані