Афганістан
Афганістан Фото DW

Блокпости та суворі правила: як змінилося життя в Афганістані під владою талібів – сюжет

Читайте по-русски
Деякі афганці підтримують новий уряд

Рівно місяць Афганістан під владою "Талібану". Впродовж цього часу західні держави вивезли з країни майже всіх своїх громадян та тисячі афганських біженців, які не хотіли жити під владою ісламістів. Ті ж, хто залишився в країні, потроху повертаються до звичного життя за правління нового уряду. Про те, як змінилося життя афганців під владою талібів, дізнавався журналіст "5 каналу".

Блокпости, майже повна відсутність іноземців, суворі правила. Так афганці описують перший місяць за правління руху "Талібан". Вони перемогли сили опору у провінції Панджшер, сформували новий уряд та запровадили суворі правила поведінки для громадян. Попри це, деякі люди схвалюють дії талібів.

"Зараз ми бачимо мир у нашій країні. Вся нація хотіла, щоби він повернувся. Ми хотіли мати змогу безпечно подорожувати країною. І цей день настав. Хотіли, щоби всі розбійники пішли геть, і тепер їх немає. Зараз скрізь мир", – повідомив житель Кабулу.

Попри те, що частина населення дійсно підтримує талібів, упродовж останнього місяця в Афганістані неодноразово відбувались акції протесту. Про порушення прав жінок та переслідування афганців, які підтримували попередній уряд, непокояться в Організації Об'єднаних Націй. Кажуть, таліби порушили всі обіцянки, які давали світовій спільноті одразу після свого приходу до влади.

"Талібан" обіцяв амністувати тих, хто співпрацював із демократичним режимом, не проводити обшуків та гарантувати права жінок. Однак насправді відбувається зворотне. Ми перевірили цю інформацію і маємо всі підстави їй довіряти", – наголосила верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Таліби ж, у свою чергу, всі звинувачення у порушеннях прав людини відкидають. Кажуть, внутрішніми справами у країні займатиметься лише уряд. Який має своє бачення того, як треба дотримуватися прав людини. А світова спільнота повинна зосередитися на тому, щоби допомогти Афганістану подолати гуманітарну кризу.

"Ми прагнемо забезпечити достатньо робочих місць для якнайшвидшого відновлення безпеки та стабільності, захисту законних інтересів і прав внутрішніх та іноземних інвесторів. Водночас закликаємо міжнародні організації, зокрема і Світовий банк, і надалі надавати нам допомогу", – сказав в.о. міністра закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі.

Гуманітарна криза в Афганістані почалася в серпні, після захоплення влади в країні представниками руху "Талібан". Який упродовж кількох тижнів майже без бою захопив найбільші міста країни. Таліби активізувалися після того, як США вивели з країни свій військовий контингент, який упродовж 20 років намагався створити демократичну мирну державу в Афганістані.

Євген Пилипчук, "5 канал"

Читайте також: Бойовики "Аль-Каїди" почали повертатися до Афганістану – спецслужби США

Попередній матеріал
Хабар за закриття провадження: у Києві затримали трьох посадовців Державної фіскальної служби
Наступний матеріал
Без дистанційки: ще одна область заявила, що закриватиме школи з невакцинованими вчителями на карантин
Loading...