Більшість країн Європи потерпають від ударів стихії

  Майже вся Європа - від Чехії до Великої Британії - опинилася в полоні негоди. Схід Старого світу засипало снігом, а захід потерпає від штормового вітру, потужних злив та повеней. Тисячі громадян країн Євросоюзу зустріли перші дні 2012-го року без електроенергії. Сотні людей, домівки яких знищила стихія, евакуювали до тимчасових притулків.

  Товстим шаром снігу вкрила заметіль прикордонні райони Чехії та Польщі. Комунальники екстренно розчищають замети, проте сотні автівок продовжують стояти в заторах. За розрахунками місцевої влади, нормальний рух у регіоні відновиться не раніше суботи.

  Водій: "Вже кілька годин стою в жахливому заторі. Комунальники навіть не посипали дороги сіллю. Місцева влада знала про ймовірні заметілі, але не підготувалася до них".

  Масштабну повінь уже не можуть стримувати дамби та греблі в Нідерландах. Рятувальники евакуюють сотні мешканців підтоплених районів. Найбільше від високої води постраждала північна провінція - Гронінген. Повінь залила сотні гектарів сільськогосподарських угідь і знищила десятки ферм.

  Коен Вааркамп, речник рятувальної служби провінції Гронінген: "Рівень води дуже високий. Ситуацію ускладнюють потужний вітер та зливи. Ми більше не можемо стримувати повінь - залишається тільки евакуювати людей. Багатьом будинкам у регіоні загрожує підтоплення".

  Фермер: "Нас переконують погодитися на відселення, але ми не хочемо залишати свою ферму. Вся наша худоба загине. Ми - фермери й без корів не зможемо заробляти собі на хліб".

  Вітер з поривами до ста п`ятдесяти кілометрів за годину валив дерева, лінії електропередач та зривав дахи будинків на кордоні Франції та Бельгії. Через негоду на кілька годин було закрите шосе, яке зв`язує дві країни. До Німеччини зимовий шторм "Андреа" приніс потужні дощі. Через негоду на півночі країни сталися десятки дорожніх аварій.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Прокуратура Єгипту вимагає смертної кари для Мубарака
  Наступний матеріал
  Масштабна автокатастрофа у США - зіткнулися 40 машин
  Теги: