Більше половини італійців проводять відпустки вдома

  І на останок втішна інформація для тих, хто так і не зміг відпочити цього літа. Ви не одні. Більше половини італійців проводять відпустки вдома, щоб заощадити гроші. Такі дані оприлюднив соціо-економічний інститут Італії і спеціальна агенція, яка відстежує статистику у галузі туризму. Економія коштів пов’язана з кризою, яка поширюється в Італії. На думку глави уряду подолати її вдасться - до 2013-го року. До того часу італійці змушені економити навіть на відпочинку.

  Мальовнича Італія - одна з головних принад туристів із цілого світу. Але для самих італійців - це рідна країна, тож на відпочинок чимало з них мріють поїхати за кордон. Утім - зась. Останні соцопитування доводять - 60 відсотків італійців, що працюють, залишаться під час відпустки вдома, задля економії коштів.

  Перший італієць: "У нас фінансові проблеми, мій чоловік щойно втратив роботу. Зараз такий час".

  Другий італієць: "Менше канікул - менше грошей витрачено. Це криза".

  Третій італієць: "Залишатися в місті - теж непогано. Принаймні, ми не сидимо у квартирі, за сімома замками".

  Також італійці - скорочують власні відпустки, каже статистика - замість місяця відпочивають тиждень-два. Якщо і їдуть кудись, то у власні приміські будинки, або ж винаймають готелі на короткий час. Відпочити за кошт, менший, аніж тисяча євро на людину - неможливо, кажуть турфірми. 

  Сильвія Стрампеллі, менеджер турагенції: "Назагал ринок туризму зараз страждає. Сюди приїжджає не так багато людей. Хтось - виїжджає за кордон. Туроператори добре відчувають цю кризу, це дуже нелегко".

  Італієць:
  "Зараз економічний спад. Раніше люди винаймали літні будинки на цілий місяць, а зараз приїжджають заледве на два тижні, щоб заощадити кошти".

  Італія - одна з тих держав ЄС, що невдовзі може опинитися на порозі дефолту. І услід за Грецією, Португалією та Ірландією - просити фінансової допомоги у міжнародних кредиторів. Ця ситуація теж є одним із чинників різкого падіння фондових ринків. Заспокоїти населення і світову спільноту намагається прем’єр-міністр. Сильвіо Берлусконі визнає, що криза в Італії - існує. Але обіцяє подолати її вже до 2013-го року.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Світ в очікуванні другої хвилі фінансової кризи
  Наступний матеріал
  Британську столицю охопили масові заворушення
  Теги: