Світ в очікуванні другої хвилі фінансової кризи

  Світ в очікуванні другої хвилі фінансової кризи. На загальне переконання - вона не за горами. Інвестори з острахом очікують, як відреагують біржі на зниження кредитного рейтингу США - вперше у історії цієї держави. Вашингтон запевняє, що американській економіці нічого не загрожує. І готується друкувати гроші. Решта світу очікує хвилю паніки та - знеціннення американської валюти.

  Ринки мали 2 вихідні дні, щоб оговтатися від історичного зниження кредитного рейтингу. Тепер це "АА+" - на один бал менше максимального. Для десятків країн світу - мати такі показники - мрія, проте у випадку США це причина для - паніки. Ізраїльська біржа вже зафіксувала семивідсоткове падіння. Азія - також покотилась вниз. Хоча і не так сильно - на 2 відсотки.

  Френь Лунь, фінансовий аналітик: "Ринки відреагували набагато спокійніше, ніж очікувалось. І хоча сьогодні хороший день, інвестори все ж налаштовані песимістично. І не лише через зниження рейтингів США, але й загалом через фінансові проблеми по обидва боки Атлантики".

  США посідає настільки важливе місце у світовій економіці, що лише підозри на її фінансові проблеми спричиняють загальну паніку. А тут вже йдеться про офіційне пониження кредитних рейтингів. Щоб заспокоїти і інвестирів, і кредиторів, міністр фінансів США зробив зі спеціальну заяву.

  Тімоті Гайтнер, міністр фінасів США: "Жодного ризику того, що США колись не зможуть виконувати свої зобов`язання - не існує. США - це не тільки Вашингтон, наша країна значно сильніша ніж здається. У нас дуже міцна економіка, яка може пережити будь-які кризи".

   Проте як переживе решта світу американські проблеми - велике питання. Європейські біржі поки тримаються. Зранку провідні німецький, французький та британський індекси просіли менше ніж на 1 відсоток. Тепер черга за США - і тут від Нью-Йоркської фондової біржі очікують різке падіння. Хочанаближені до уряду аналітики ізаявляють, що серйозних  має дати свою реакцію.

  Підключилися і колишні чиновники. Серед них - один з найбільших авторитетів для фінансового ринку Ален Грінспен.

  Алан Грінспен, екс-голова Федеральної резервної системи США: "США можуть виплатити будь-який борг, для цього треба просто додрукувати необхідну кількість грошей. Тому ймовірність американського дефолту - нульова".  

  Що робити решті світу, якщо Америка все ж  почне друкувати нові долари - американські ЗМІ не пояснюють. Саме цим переймаються на міжнародних фінансових ринках, де значне знеціннення доллара буде однією з найнеприємніших новин. 

  Олександра Булах, Марина Кафтан, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  У Сирії армія придушує антивладні виступи
  Наступний матеріал
  Більше половини італійців проводять відпустки вдома
  Теги: