Берлусконі заявив, що голосуватиме за довіру Летти

  Розворот на 180 градусів у поглядах Сильвіо Берлусконі. Колишній прем'єр-міністр Італії, який кілька днів тому закликав до відставки уряду і тим самим спровокував політичну кризу, заявив, що голосуватиме за довіру чинному кабінету Енріко Летти.

   

  Нагадаю, 29 вересня Берлусконі вивів п'ятьох міністрів від очолюваної ним партії «Народ Свободи» з уряду через незгоду з підвищенням податку з обігу. Утім Енріко Летта відмовився прийняти відставку урядовців з політсили екс-прем'єра, мотивуючи це тим, що Берлусконі намагався отримати алібі для вирішення власних проблем. За кілька днів комітет Сенату голосуватиме про позбавлення Берлусконі депутатського крісла - після вироку за ухиляння від податків. Саме зараз у палаті депутатів італійського парламенту має розпочатися голосування щодо довіри чинному кабінету міністрів. Очікується, що нижня палата підтримає уряд Енріко Летти, де той має більшість. Згодом голосування відбудеться і в Сенаті, де для вотуму довіри чинному уряду не вистачає 25 голосів. Зміна позиції Сильвіо Берлусконі відбулися на тлі розколу в його партії. Напередодні його заступник Анджеліно Альфано заявив, що партія «Народ Свободи» має підтримати уряд Енріко Летти.  

  Енріко Летта, прем'єр-міністр Італії: «Я звертаюся до парламенту. Я звертаюся до всіх парламентарів за довірою, задля реалізації наших цілей. Дайте нам вотум довіри за все, що було зроблене в останні місяці. Вотум довіри не проти когось, а заради Італії».

  Сильвіо Берлусконі, лідер партії «Народ Свободи»: «Зважаючи на те, що для модернізації Італія потребує уряду, який може провадити структурні та установчі реформи, ми не без внутрішньої боротьби вирішили підтримати уряд».

  Попередній матеріал
  4 українських виші увійшли до топ–500 за версією найавторитетнішого світового рейтингу університетів "Кьюес"
  Наступний матеріал
  Міжнародний огляд за 2 жовтня
  Теги: