5.ua

4 українських виші увійшли до топ–500 за версією найавторитетнішого світового рейтингу університетів "Кьюес"

   

  Зоя Зайцева, регіональний директор рейтингу QS у центральній і східній Європі: «Украинские университети, по крайней мере те которие я видела и с которими общалась - имеют очень не плохие результати - но никто не умеет себя хвалить».

  Росіянка за походженням - тепер піддана британської корони вчить українські університети рекламувати себе у світі. Головна порада.

  Росіянка: «В первую очередь - поменять ментальность».

  Вона представляє рейтинг QS - одну з трьох найавторитетніших таблиць першості серед світових вишів. Цьогоріч перелік очолив Масатчусетський технологічний університет, а у десятці - все славетні британці та американці.

  Росіянка:«Почему британцы и американцы - это очевидно. Во первых язык международного общения хотим ми этого или нет - английский. Второе всетаки исторически западноевропейское и североамериканское образование оно заточено на измеряемые показатели».

  Від України до ТОП - 500 - потрапили всього чотири університети - Національні Київський,  Донецький і Харківський - і столична політехніка. Проблемою вітчизняних вишів - британський експерт називає - ізольованість і залежність від держави.

  Андрій Кучко, проректор Донецького національного університету: «Надо слухати і робити».

  Секрет  успіху свого вишу - проректор з Донецька пояснює тим, що ретельно дослуховувалися до усіх порад, які надавали британські експерти. Оцінювати колег, які не потрапили до світової першості, не береться.

  Андрій Кучко, проректор Донецького національного університету: «Досить багато є вищих навчальних закладів, які шануються, які в національній системі рейтингу мають досить високі позиції у них є всі шанси - треба просто йти цією дорогою».

  Віктор Баженов, проректор Київського націоанльного університету будівництва і архітектури: «Є така відома теза - Я не волшебник - я только учусь. Наш вуз ще не брав участі - ми лише готуємося».

  Проректор каже: вітчизняні університети не готові змагатися із закордонними конкурентами - за їхніми правилами. Рейтинг порівнює з температурою.

  Температура, якщо у людини вона підвищена - то треба вживати заходів і інколи дуже нагальних.

  Лілія Гриневич, голова комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти: «Так нам потрібне це потрапляння, але перед тим потрібно створити передумови для такого потрапляння».

  Голова профільного комітету Верховної ради - за потрапляння українських вишів до світових рейтингів, але, констатує:  вітчизняна вища школа занадто не самостійна.

  Університети жорстоко підпорядковані Міносвіти - вони не можуть формувати самі свої бюджети. Вони до цього часі не мають достатньо автономних прав у кадровій політиці.

  Студенти ж здебільшого у висновках рейтингів вбачають політичний підтекст.

   Перший студент: «Вся Європа і світ часто бачать нас у не дуже гарного боку - мабуть це якось буде впливати на думку при складанні таких рейтингів».

   Другий студент: «Будь - який рейтинг - це суб’єктивна річ. І це питання скоріш за все не до студентства, а до освітнього чиновництва».

  Третій студент: «Я от думаю, якщо Україна інтегрується з Європейським простором - то все покращиться у цьому сенсі».

  Андрій Ковальов, Максим Петраков, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Українському коку офіційно висунули обвинувачення
  Наступний матеріал
  Берлусконі заявив, що голосуватиме за довіру Летти
  Теги: