Отруєння у Солсбері
Отруєння у Солсбері НТВ

Bellingcat знайшли співробітників ГРУ, причетних до отруєння болгарського підприємця

  Читайте по-русски
  Потерпілий Еміліан Гебрев у 2014 році ймовірно поставляв зброю в Україну

  У спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel знайшли вісім офіцерів ГРУ Росії, які можуть бути причетними до отруєння болгарського підприємця Еміліана Гебрева з допомогою отрути "Новічок" у квітні 2015 року. Про це повідомила "Медуза".

  За даними учасників розслідування, під час двох ймовірних отруєнь бізнесмена в Болгарії перебував генерал-майор Денис Сергєєв ("Сергій Федотов" – тут і далі в лапках вказані оперативні імена співробітників). Ця ж людина, як повідомлялося раніше, могла брати участь в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів в англійському Солсбері в 2018 році.

  Крім Сергєєва в підготовці до отруєння брали участь Сергій Лютенко ("Сергій Павлов") і Петро Борисов ("Георгій Горшков"). Вони були в Болгарії з 15 по 22 лютого 2015 року. Потім їх змінили Іван Терентьєв ("Іван Лебедєв"), Микола Єжов ("Микола Кононіхін") і Олексій Калінін ("Олексій Нікітін"), які перебували в країні з 26 лютого по 8 березня. З 6 по 11 березня в Болгарії був Володимир Моісеєв ("Володимир Попов"), якого журналісти вважають причетним до спроби перевороту в Чорногорії.

  На фото: Данило Капралов (зліва вгорі), Микола Єжов (зліва внизу) і Денис Сергєєв (праворуч)

  У момент отруєння Гебрева у квітні в Болгарії перебували Сергєєв, Лютенко і Борисов. Крім того, Сергєєв і ще один співробітник ГРУ Данило Капралов ("Данило Степанов") прилітали в країну в травні, коли, ймовірно, сталася друга спроба отруєння Гебрева.

  Учасники розслідування змогли встановити реальні імена офіцерів ГРУ з допомогою даних їхніх закордонних паспортів, а також порівнюючи фотографії в російських базах даних зі знімками, які ті робили, подаючи документи на шенгенську візу.

  Що стало причиною отруєння Еміліана Гебрева – невідомо. Сам підприємець говорив, що постачав зброю в Грузію під час війни 2008 року. При цьому він стверджує, що не займався поставками зброї в Україну в 2014 році (раніше стверджувалося протилежне). За однією з версій, він міг стати жертвою внутрішньої боротьби олігархів за владу в Болгарії, на яких Росія впливала в 2014-2015 роках.

  Попередній матеріал
  За подарунок від президента: Зеленський просить допомогти спіймати "хрещеного батька контрабанди"
  Наступний матеріал
  Доба на Донбасі: окупанти гатили із заборонених мінометів біля Луганського, Кримського і Новотошківського
  Loading...

  Росія має заплатити за анексію Криму та отруєння Скрипалів – міноборони Британії

  Ланцюжок до Путіна веде: Британія з'ясувала всі деталі отруєння Скрипалів – The Telegraph

  Отруєння Скрипалів: британська поліція оприлюднила нове відео з підозрюваними

  Підозрюваний в отруєнні Скрипалів Петров-Мішкін до ГРУ працював офіціантом – ЗМІ

  Підозрюваний у замаху на Скрипалів полковник ГРУ Чепіга-"Боширов" евакуйовував до Росії Януковича – ЗМІ

  Не такий і цивільний: слідчі з'ясували, ким насправді є підозрюваний в отруєнні Скрипалів Боширов