Бельгійські профспілки оголосили загальнонаціональний страйк

  Авіарейси скасовані, автобуси та потяги не ходять, лікарні та школи не працюють. Подібного Бельгія не бачила майже 20 років - із 1993-го. У країні сьогодні - загальнонаціональний страйк. Масовий протест організували профспілки. Таким чином люди висловлюють обурення заходами жорсткої економії, які запровадили в країні.

  Відучора у Бельгії не курсують більшість внутрішніх рейсів залізниці. Зупинилися навіть популярні міжнародні експреси "Таліс" та "Євростар", які ходять між Брюсселем і Парижем, Лондоном та Амстердамом. Заручниками транспортного страйку стали сотні іноземних туристів.

  Пасажир: "Я вперше у Бельгії й просто не знаю, що мені зараз робити і куди йти. Транспорт не працює, жодна людина не бере відповідальності за це. Я шокований".

  Пасажир: "Нас постійно закликають відмовитися від автівок і більше користуватися громадським транспортом. У результаті, людей просто беруть у заручники. Це скандал".

  Чимало обурених і в аеропорту Брюсселя. Попри те, що скасовані лише 10 відсотків рейсів, багато людей скаржаться на зіпсовані плани.

  Ентоні Б`янчіні, пасажир-невдаха: "Ми мали вилетіти до Нью-Йорка, але рейс скасовано. Це дуже неприємно, чому нас не попередили заздалегідь?! А тепер вибору немає, тільки сидіти й чекати".

  Загальний страйк організували профспілками. Щоби поодинокі водії не порушили страйк, обурені бельгійці звели на дорогах між деякими містами барикади. А щоби не дати проігнорувати страйк приватним компаніям, перед багатьма офісами бельгійці розгорнули гучні пікети. Приводом для страйку стало скорочення держвидатків майже на півтора мільйона євро. До такого заходу Бельгія вдалася за рекомендацією Єврокомісії. Окрім того, бельгійці обурені пенсійною реформою.

  Ганс Ван Ден Берге, страйкар (пілот): "Раніше у нас була окрема пенсійна система, ми могли іти на пенсію у 55. А тепер новий міністр вирішив, що ми можемо попрацювати ще 10 років - до 65. Це просто нереально".

  Протести у Бельгії відбуваються одночасно з одноденним позачерговим самітом країн ЄС. Щоби забезпечити приліт високопоставлених гостей, у країні навіть планували залучити військовий аеродром. Щоправда, обійшлися і без нього. На з’їзді представники країн ЄС планують підписати угоду про новий стабілізаційний фонд у 500 мільярдів євро. Також на порядку денному запровадження санкцій проти країн, у яких дефіцит бюджету перевищуватиме 3 відсотки.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Таїланді пройшли благодійні перегони на ліжках
  Наступний матеріал
  Потужний шторм в Індонезії - щонайменше 16 загиблих
  Теги: