Барак Обама завершив дводенний візит до Польщі

  Сюди він прибув уперше за час свого президентства. Зустрівся - не лише із польськими лідерами, але й з главами близько двадцяти держав центрально-східної Європи. Зокрема - і з Віктором Януковичем.

  Польща - взірець для східноєвропейського регіону, заявив президент США на зустрічі із польським колегою. До таких висновків, як пояснює Обама, спонукає розвиток Польщі за останні 25 років. Зокрема, прогрес республіки у демократичних і ринкових реформах. Для Сполучених Штатів - украй важливе партнерство із країнами Східної та Центральної Європи - така теза прозвучала у п’ятницю ввечері, на робочому обіді Барака Обами із понад двадцятьма лідерами держав регіону. Серед них - президенти Болгарії, Чехії та України.

  Барак Обама, президент США: "Дуже приємно споглядати, як Польща швидко інтегрується у ЄС. Ця країна є моделлю демократичного, соціального та економічного розвитку. А такі держави, як Україна беруть із неї приклад у запровадженні демократичних реформ. На відміну від Білорусі, яка крокує назад у цьому напрямку".

  Переговори із президентом та прем’єр-міністром Польщі Обама провів у суботу. Головні теми - спрощення візового режиму для поляків, розташування систем протиракетної оборони та участь польського контингенту в операціях у Афганістані. Відносини Вашингтона та Варшави - ніколи не були міцнішими, аніж зараз, вважає Барак Обама. Але працювати над системами ПРО необхідно разом із Росією, - заявив глава Білого дому. Адже і Москва, і Вашингтон постають перед спільними загрозами тероризму. Водночас Обама обіцяє, що і Варшава не залишиться осторонь від встановлення протиракетної оборони у Європі. Глава польського уряду - ще на початку зустрічі - подякував США за постійну підтримку.

  Дональд Туск, прем`єр-міністр Польщі: "Ви, американці, інвестували у Польщу, та й у весь цей регіон, чимало свого запалу, ентузіазму - ну і трохи грошей, та й поміч іншого типу. І це було справді дієвим. Ентузіазм був потрібен, щоб у Польщі повстав величний рух "Солідарності". Це було перед 1989-м роком, у ті часи, коли окрім ентузіазму у нас не було нічого. Завдяки Вашій інвестиції сто мільйонів людей тішаться сьогодні добробутом".

  До Польщі Глава Білого дому прибув на два дні - уперше за час свого президентства. Завершила його візит - зустріч із родичами жертв катастрофи під Смоленськом. Зокрема - і з братом загиблого президента Качинського. Ярослав Качинський ще раніше заявив - хоче передати Обамі свою версію того, що трапилося під Смоленськом 10-го квітня 2010-го року. Оскільки у висновки Міждержавного авіаційного комітету, щодо фатальної помилки пілотів - не вірить.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Попи УПЦ МП намагалися заглушити акцію протесту біля Десятинної
  Наступний матеріал
  Виставка велосипедів у Києві
  Теги:
  Loading...