Попи УПЦ МП намагалися заглушити акцію протесту біля Десятинної

  На місці Десятинної церкви у Києві має бути музей просто неба, вважають громадські активісти, які зібралися сьогодні біля фундаменту храму. Священики УПЦ Московського патріархату таких намірів не підтримують. Тож голосним дзвоном намагалися заглушити виступи учасників акції. Утім, це не зашкодило киянам здійснити свої наміри. Гуртом вони зібрали і вивезли з території Десятинної десятки мішків сміття.

  Мітинг на підтримку музеєфікації фундаменту Десятинної цекви починався мирно. Люди прийшли з гаслами та фотографіями відомих архітектруних пам`яток, які в усьому світі охороняються як музеї. Але уже з перших хвилин стало зрозуміло - на противників забудови тут не чекають.

  Серед учасників мітингу виявилося чимало охочих з`ясувати, чому паламер так несамовито і довго б`є у дзвони. З`ясування закінчилося викликом міліції.

  Щоб утихомрити пристрасті, з церкви виходить ще один священнослужитель. Він чесно зізнається, будівельні вагончики, які нещодавно з`явилися, належать церкві. І вони докладуть усіх зусиль, щоби тут була церква. Хоча дозволу немає навіть на капличку поблизу Десятинної.

  Така відповідь людей не влаштовує. Довкола каплиці стає гаряче.

  Щоби не виникло сутичок,  до каплиці підтягується група спецпризначенців. Однак загострення вдалося уникнути. Більшість учасників акції захопилася іншою справою. На заклик організаторів мітингу вони прибирають територію, огорджену зеленим парканом.

  Пляшки від спиртного, побутове сміття, церковні папери із написами - за здравіє та за упокій. Разом - кілька десятків величезних пакетів.

  Наталія Жижко, Юрій Підлісевич, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Нова радіаційна загроза на "Фукусімі-1"
  Наступний матеріал
  Барак Обама завершив дводенний візит до Польщі
  Теги: