Нова радіаційна загроза на "Фукусімі-1"

  Ризик нової радіації на "Фукусімі-1". Речник компанії оператора аварійної АЕС заявив, що станція не готова до літніх дощів і тайфунів, які насуваються на регіон. Відтак, радіація може потрапити до грунтових вод, наголосив Юніші Мацумото. Окрім "Фукусіми-1" японська влада закрила АЕС "Хамаока" через загрозу землетрусу. Як наслідок - мешканців попередили про планове відключення електроенергії.

  Темні вулиці, вимкнені ескалатори у метро і без кондиціонерів у спеку. Японці звикають до нових умов життя. Через енергетичну кризу, спричинену аварійними ситуаціями на АЕС, люди змушені економити електроенергію.

  Юкіо Едано, секретар кабінету міністрів Японії: "Наша мета - зменшити споживання електроенергії на 15 відсотків упродовж трьох місяців з липня до вересня".

  Фахівці дають поради, як пережити спекотне літо,  відмовившись від вентилятора та кондиціонера. Вікна слід завісити жалюзІ, щоб убезпечитися від сонячних променів. А двері обшити пластиком, який допоможе на два-три градуси знизити температуру у приміщенні. Замість сто-ватної лампочки варто вкрутити сорока-ватну. Світла буде не менше, якщо абажур обмотати фольгою.

  Такахіро Тсукакоші, менеджер у галузі енергетики: "Японія оговтувалася після війни, економила електроенергію під час пАливної кризи. Тому ми вже знаємо, як то воно - відмовлятися від звичних речей. Переживемо і це літо без кондиціонерів та яскравого освітлення".

  Наступний крок економії - відмовитися від занадто яскравого освітлення вулиць. 

  Масая Като, механік: "Навіть у Нью-Йорку найосвітленіша Тайм-Сквер, прилеглі вулиці темні. У порівнянні з американцями, японці були не економні. У Токіо вночі у будь-якому місці як удень. Тому можна трохи зменшити освітленння".

  Офісні центри пішли далі. Заради економії електроенергії вимикають світло у коридорах. Персонал закладів працює у сутінках. Не нарікають японці навіть тоді, коли після важкого робочого дня їм доводиться спускатися і підніматися у метро без ескалаторів, бо підйомники теж вимикають.

  Еміко Сасакі, домогосподарка: "Коли тобі кажуть, що ти маєш економити електроенергію, я сприймаю це нормально. зрештою, розумію, що треба починати  з себе".

  Найбільше доведеться економити електроенергію північно-східній частині Японії, яка найбільш постраждала від землетрусу і цунамі. І як наслідок виникла аварійна ситуація на АЕС "Фукусіма-1". Єдині, на кому влада не буде економити це лікарні та евакуаційні центри.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Міжнародна конференція зі СНІДУ у Ватикані
  Наступний матеріал
  Попи УПЦ МП намагалися заглушити акцію протесту біля Десятинної
  Теги:
  Loading...