Лачинська дорога
Лачинська дорога 5 канал

Азербайджан почав військову операцію в Карабасі – Міністерство оборони країни

Читайте по-русски
Азербайджан звинуватив Вірменію у диверсіях

Азербайджан розпочав "антитерористичні заходи" локального характеру в Карабасі для відновлення конституційного ладу. Про це повідомили у Міноборони країни.

За попередніми даними, такому рішенню передував підрив на міні транспортного засобу, який перевозив військовослужбовців МВС Азербайджану. Країна стверджує, що міну заклали диверсанти з Вірменії.

"19 вересня автомобіль Державного агентства автомобільних доріг Азербайджану вибухнув на фугасі, попередньо встановленому розвідувально-диверсійними групами збройних сил Вірменії в Карабахському районі Азербайджану з метою вчинення теракту на Ахмадбейлі. На дорозі Фізулі-Шуша загинули двоє мирних жителів. Того ж дня підрив автомобіля з військовослужбовцями внутрішніх військ МВС на міні, встановленій розвідувально-диверсійними групами збройних сил Вірменії, призвів до загибелі та поранень наших військовослужбовців. Подібні факти є свідченням постійної свідомої та спланованої політики терору з боку Вірменії щодо Азербайджану", – повідомили у Міноборони Азербайджану. 

У відомстві додали, що розгорнуто локальні антитерористичні заходи для забезпечення виконання положень Тристоронньої заяви, придушення широкомасштабних провокацій у Карабаському економічному районі, роззброєння та забезпечення виведення формувань збройних сил Вірменії з територій Азербайджану, нейтралізації їх військової інфраструктури.

Довідка. Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Карабах розпочався 1988 року. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори. Загострення конфлікту у вересні 2020 року було наймасштабніше з 2016 року.

Як повідомляв 5.UA, ситуація в Карабасі загострилася 27 вересня 2020 року, коли на спірній території почалися активні бої. Азербайджан і Вірменія звинуватили один одного в провокації, після чого азербайджанські збройні сили почали наступ, захопивши південну частину проблемного регіону і впритул підійшовши до столиці невизнаної "НКР" – Степанакерта.

Пізніше президенти Вірменії, Азербайджану і росії підписали спільний документ про припинення бойових дій у Карабасі. Перемир'я набуло чинності з 10 листопада.

Читайте також: За резолюцію Генасамблеї ООН, де рф названо агресором, проголосували Вірменія, Бразилія, Казахстан і Китай

Дивіться також: ВІРМЕНІЯ-АЗЕРБАЙДЖАН: ЗНОВУ СПАЛАХНУЛО! Що відбувається? Олексій Мельник (Центр Разумкова)

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"ЄС" закликає залишити військовий ПДФО в бюджетах громад – є пропозиція щодо їх розподілу на користь ЗСУ
Наступний матеріал
Зеленський у США: графік заповнений вщерть – що хочуть почути у Білому домі
Loading...