Фото dapd

Австрія врятувала "Південний потік" в обмін на доступ до труби - Reuters

  Австрія врятувала газопровідний проект Газпрому "Південний потік", отримавши натомість можливість доставляти власний газ, що видобувається в Чорному морі.


  Про це пише Reuters з посиланням на своє джерело.

  Як відзначається, це перший випадок, коли "Газпром" дозволив іншій компанії користуватися його магістраллю.

  Після анексії Росією Криму Євросоюз фактично заморозив "Південний потік", так і не давши "Газпрому" дозволу на одноосібне використання проектованої труби, що заборонено європейським законом.

  Австрійська нафтогазова компанія OMV 29 квітня домовилася з "Газпромом" про будівництво відгалуження від "Південного потоку" до Австрії. OMV планує використовувати "Південний потік" для поставок газу з чорноморського родовища "Доміно 1", де компанія разом з ExxonMobil виявила значні запаси газу.

  "OMV хоче отримати доступ до "Південного потоку" для доставки власного газу з Чорного моря до Європи, а "Південному потоку" необхідно надати доступ третій стороні, щоб відповідати правилам ЄС", - сказав радник, що працював з обома компаніями.

  "Південний потік" був би недозавантажений, а оскільки обсяг поставки газу OMV з Чорного моря буде ледь перевищувати 10 відсотків пропускної спроможності газопроводу, в ньому достатньо місця для газу OMV. Для "Газпрому" це невелика ціна за порятунок найважливішого і найдорожчого інфраструктурного проекту", - додало джерело.

  До 2020 року OMV планує видобувати на "Доміно 1" достатньо газу для задоволення 70 відсотків річної потреби Австрії, і доставка цього палив по "Південному потоку" буде найдешевшим і доступним варіантом, вважають джерела в галузі.
  "Ми по-справжньому здивувалися, тому що переговори про "Південний потік" фактично зупинилися. Потім прийшли австрійці і сказали, що хочуть повернутися в проект. Для нас це було дуже доречним, тому ми скористалися можливістю і домовилися протягом декількох тижнів" , - розповіло джерело в "Газпромі".

  Зазвичай підготовка таких угод займає роки, але в цьому випадку сторони, мабуть, побоювалися втручання австрійських чиновників або керівництва ЄС.

  "Все відбувалося у великому секреті, лише кілька людей знали про це", - сказало джерело в уряді Австрії.

  Швидкій домовленості допомогла довга історія стосунків OMV з Росією: в 1968 році компанія першою за межами "соціалістичного блоку" підписала договір про закупівлю газу з Міністерством енергетики СРСР.

  "Наша співпраця з "Газпромом", яка триває 50 років, сприяла успіху цього проекту, який допоможе диверсифікувати маршрути постачання енергоносіїв в Європі", - сказав генеральний директор OMV Герхард Ройсс.
  Попередній матеріал
  На місці Київського іподрому можуть побудувати торговий центр IKEA
  Наступний матеріал
  Міноборони: у сутичці під Краматорськом загинув один терорист