Арешти у Греції не пов'язані з терористами, упійманими у Бельгії

  Припущення, що у Греції затримали ватажка викритого у Бельгії угруповання радикальних ісламістів, не підтвердилося. Тим часом німецькі відомства перевіряють інформацію про підвищену загрозу терактів у ФРН.

  Про це повідомляє DW.de.

  Затримання підозрюваних у тероризмі у Греції, за даними з Брюсселя, не має жодного зв'язку із зірваними планами нападів у Бельгії. Про це повідомило агентство dpa пізно увечері в суботу, 17 січня, з посиланням на речника бельгійської генпрокуратури. За його словами, те, що ці два випадки не мають нічого спільного, засвідчили результати грецького розслідування.

  Раніше ЗМІ повідомляли, що грецька поліція у суботу затримала чотирьох підозрюваних радикальних ісламістів, один з яких міг бути ймовірним ватажком терористичної організації, яку цього тижня викрили у Бельгії. У четвер, 15 січня, під час антитерористичної операції у місті Верв`є, що поблизу кордону з Німеччиною, поліція застрелила двох підозрюваних ісламістів. За даними слідства, угруповання планувало теракт, мішенню якого були поліцейські. Після спецоперації у Верв'є поліція також провела облави у Брюсселі, внаслідок чого було затримано 15 імовірних екстремістів.

  Тим часом у Бельгії зберігається стан підвищеної терористичної загрози. У захисті об'єктів, які можуть стати ціллю терористів, задіяно також армію. Ідеться, зокрема, про заклади єврейської громади, будівлі посольств США та Ізаїлю, а також установ ЄС і НАТО. Посилені заходи безпеки діятимуть щонайменше до четверга.

  Тим часом німецькі органи безпеки, як повідомив напередодні тижневик Der Spiegel, отримали від іноземних спецслужб інформацію про ожливі теракти на головних залізничних вокзалах у Берліні та Дрездені. Ці попередження ґрунтуються на перехопленому спілкуванні джихадистів, котрі обговорювали ймовірність скоєння терактів під час проведення демонстрацій руху Pegida, що виступає проти ісламізації Заходу. Одержану інформацію перевіряють. За даними видання, поліція посилила свою присутність на вокзалах великих міст у ФРН.

  Водночас, як повідомила газета Welt am Sonntag у неділю, 18 січня, Федеральне відомство із захисту конституції, починаючи з минулого року, відстежує діяльність близько ста організованих ісламістських угруповань по всій Німеччині. За даними видання, йдеться про угруповання, які об'єднують від 10 до 80 людей. Спектр їхньої діяльності простягається від спільних молитов та онлайн-пропаганди до збирання пожертв для бойовиків, які воювали в Сирії. Утім, про якісь конкретні плани терористичних нападів у цих угрупованнях досі відомо не було.

  Попередній матеріал
  Сьогодні Україною пройде низка акцій пам'яті жертв терору
  Наступний матеріал
  Бойовики обстрілюють українських військових із "Граду" в районі Первомайська - штаб АТО

  Поліція Греції заарештувала кількох людей з підозрою у тероризмі

  В Бельгії через терористичну загрозу на вулиці вивели військових

  У Бельгії застрелили двох імовірних ісламських бойовиків

  У Бельгії під час антитерористичної операції вбито двох людей