Аномально холодна зима у штаті Флорида

  Аномально холодна зима прийшла до американського штату Флорида. Уночі температура на тропічній широті опускається до мінус шести градусів. Мороз уже завдав відчутних збитків місцевим фермерам. У великій кількості гинуть насадження ягід та цитрусових. Щоби врятувати екзотичних звірів, у флоридських зоопарках терміново встановлюють спеціальні обігрівачі.

  Одне з найтепліших місць на північноамериканському континенті - штат Флорида - потрапив до крижаного полону. Замість звичних для січня плюс двадцяти, метеорологи в деяких районах фіксують майже мінус шість градусів. Від морозу в значній кількості гинуть цитрусові, полуниця й багато інших видів фрутків та овочів.

  Чарльз Лепредд, агроном: "Зараз збитки сільського господарства навіть складно оцінити. Для повного вивчення їхнього масштабу знадобиться кілька днів. Поки що ситуація ще не вийшла з-під контролю. Сподіваємося на швидке покращення погоди".

  Січень для флоридських фермерів - традиційний сезон збирання врожаю полуниці. За мінусової ж температури вони змушені оприскувати ягоди водою. Навколо плодів утворюється кірка з льоду, яка допомагає вберегти рослини від вимерзання.

  Джоді Джонсон, фермер: "Частину врожаю ми постійно втрачали через сильний вітер. Але якщо триматиметься ще й мороз - збитки можуть бути критичними".

  У зоопарках Флориди встановлюють спеціальні лампи-обігрівачі. Адміністрація установ побоюється, що тропічні тварини, зокрема мавпи та вомбати, можуть не витримати морозу. Синоптики ж мешканців південного штату підбадьорюють - за їхніми розрахунками, вже за кілька днів до Флориди має повернутися звичне тепло.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бразилія потерпає від повеней та зсувів ґрунту - щонайменше 8 загиблих
  Наступний матеріал
  ЄС повністю заборонив імпорт іранської нафти
  Теги: