Американці не попередили пакистанський уряд про операцію проти бін Ладена

  Папери та комп`ютери вивезли американські вояки з будинку, в якому вбили Усаму бін Ладена, повідомляє телеканал Сі-Ен-Ен. Слідчі вважають, що завдяки цим знахідкам -отримають інформацію про діяльність Аль-Каїди. Тим часом, пакистанська влада наголошує - її вояки не брали участі в спецоперації з ліквідації ватажка Аль-Каїди. За словами президента країни Асіфа Алі Зардарі, Білій дім навіть не проінформував його про майбутній напад на будинок Усами Бін Ладена. Водночас сайт "Вікілікс" ще минулого тижня - опублікував службову переписку між посольствами США та держдепартаментом. У ній йдеться про те, що пакистанська розвідка - не тільки знала, де перебуває бін Ладен, а й попереджала його про американські операції. Ісламабад - відкидає звинувачення.

  Офіційний Пакистан - схвалив ліквідацію лідера Аль-Каїди Усами бін Ладена. Президент Асіф Алі Зардарі заявив, що пакистанські спецпризначенці - не брали участі в операції. Ісламабад - не знав про місцеперебування найбільш розшукуваного терориста в світі. Зардарі підтвердив, що операцію США - провели самостійно. Однак він зазначив, що успіх був би неможливим без багаторічної співпраці двох країн.

  Асіф Алі Зардарі, президент Пакистану: "Це не було спільною операцією США та Пакистану, але саме співпраця та партнерство між США та Пакистаном, що тривали десятиліття, привезло до вбивства Усами бін Ладена, який був загрозою для всього цивілізованого світу".

  Не всі пакистанці - підтримують офіційну позицію Ісламабада. Сотні людей - вийшли на акцію протесту у кількох містах. Протестувальники вигукували антиамериканські гасла. Дісталося й пакистанському уряду - його звинуватили в раболіпності та потуранні Вашингтону.

  Пакистанські ЗМІ пишуть: місцеві таліби - вже пообіцяли помститися за смерть Усами бін Ладена. Тож у країні - посилені заходи безпеки. Поліція - патрулює вулиці Ісламабада, Лахора та Карачі. Американські дипломатичні місії - тимчасово закрили доступ для відвідувачів і видачу віз. Індія - посилила вартування кордону з Пакистаном. 

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Ворогом преси №1 в Україні став Янукович [відео]
  Наступний матеріал
  Румунія погодилася встановити на своїй території систему ПРО
  Теги: