Американський шатл "Ендевор" стартував з мису Канаверал

  Американський шатл "Ендевор" стартував з мису Канаверал. Це його остання місія і передостання в усій програмі космічних човників. Це уже друга спроба запустити шатл за останні кілька тижнів. 29 квітня політ довелося перенести - через технічні причини.

  Шатл "Ендевор" стартував із космічного центру Джона Кеннеді, що у Флориді о 15:56 за Київським часом. Він має доправити на МКС магнітний альфа-спектрометр - обладнання для вивчення космічних променів - вартістю в 2 мільярди доларів. Цим пристроєм шукатимуть антиматерію - що має довести теорію "Великого вибуху". Екіпаж "Ендевора" також має доправити на МКС запасні деталі, важливі для роботи станції.

  Цей політ - остання космічна місія "Ендевора". Після повернення його виставлять в одному із музеїв Лос-Анджелеса - і у США залишиться лише один космічний човник - "Атлантіс". Його останній рейс запланований на липень. Потому протягом кількох років Сполучені Штати користуватимуться російськими космічними кораблями "Союз". З 2014-го планують розпочати експлуатацію кількох нових, комерційних шатлів, які виконуватимуть не лише наукову функцію, а й призначені для перевезення космотуристів.

  Провести "Ендевор" - поблизу миса Канаверал зібралися близько півмільйона людей. А серед тисяч гостей в самому центрі - дружина командира екіпажу Марка Келлі - конгресмен Габріель Гіффордс, на яку у січні здійснили замах. Нині політик проходить курс реабілітації після тяжкого вогнепального поранення у голову. Президент США Барак Обама, який стежив за першою спробою запуску два тижні тому - цього разу не приїхав.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Глава МВФ Стросс-Кан з`явився у суді Нью-Йорка
  Наступний матеріал
  5 діб позбавлення волі присудили, що захищали ринок "Лісовий"
  Теги: