5 діб позбавлення волі присудили, що захищали ринок "Лісовий"

  5 діб позбавлення волі присудили підприємцям та громадським активістам, що захищали ринок "Лісовий" від демонтажу. Таке рішення ухвалив Деснянський районний суд Києва. За ґратами можуть опинитися ще шестеро учасників подій біля ринку. Нагадаю, цього ранку на Лісовому почали зносити кіоски. Підприємці чинити опір правоохоронцям. В результаті - десятьох людей забрала швидка.

  Зламані дахи, потрощені двері та понівечений товар. Таким побачили кияни ринок на Лісовій вранці. Підприємці розповідають - автокрани та міліція прибула сюди близько 5-ї ранку. Першими почали демонтувати ятки поблизу з трасою.

  Надія, продавець: "Все начали трощить, ламать с крыши начиная, людей били. ОМОН наверное, откуда ж я знаю. Утром пришли, парня забрали в больницу из -за того, что он забрал лестницу чтобы не лезли на крышу".

  Поряд зі зламаними кіосками - міліція та беркутівці. Підприємці за металевою огорожею не впускають їх до свого майна. Кажуть, демонтаж не обійшовся без фізичної розправи.

  Очевидці розповідають - в результаті сутичок між правоохоронцями та власниками торгових точок близько десятка людей забрала швидка.

  Продавець: "Головы выворачивали, ногами давили голови, несмотря женщины или кто-то, невзирая ни на лица, ни на пол, ни на что".

  Правоохоронці  переконують - діяли в рамках закону.

  Представник "Беркуту": "З боку працівників міліції виконували тільки свої функціональні обов`язки".

  Демонтаж законний - пояснюють представники Деснянської адміністрації. Бо на те є припис прокуратури. Він дозволяє знести більш ніж півсотні малих архытектурних форм біля траси та виходу з метро "Лісова".

  Вадим Костюченко, перший заступник голови Деснянської РДА у Києві: "Документів немає, це червона лінія, ніяких дозволів, і взагалі, неможливо бути для встановлення малих архітектурних форм біля зупинки".

  Світлана Худобаєва, заступник директора ринку: "У нас дело в том что нет МАФов. У нас целостный майновий комплекс".

  Не мафи, а торгові ряди - наголошує керівництво ринку. Припис на їхній демонтаж побачили ще в п`ятницю, а в неділю на "Лісовому" відключили світло.

  Світлана Худобаєва, заступник директора ринку: "Cотрудники рынка, то бишь частные предприниматели узнавши о том, что нас будут демонтировать без всякого предупреждения решили остаться ночевать. Так что мы на рынке находимся уже 28 часов".

  У столичній прокуратурі пояснюють - мафи стояли в небезпечній зоні - адже поряд пролягають електричні та газові мережі. А підприємців про демонтаж попередили заздалегідь.

  Дмитро Шестаков, заступник прокурора Києва: "Під час перевірки їм повідомляли що якщо немає документів - будуть демонтовані".

  Усього 115 кіосків планують знести на "Лісовому" найближчим часом. Підприємці заявляють - чинитимуть спротив комунальникам і надалі. Натомість у мерії  бізнес у мафах називають тіньовим, а демонтаж - законним.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Американський шатл "Ендевор" стартував з мису Канаверал
  Наступний матеріал
  Пам’ятник афганцям у Подільському районі Києва цієї ночі зруйнували невідомі
  Теги: