Глава МВФ Стросс-Кан з`явився у суді Нью-Йорка

  Глава МВФ Домінік Стросс-Кан з`явився у суді Нью-Йорка, де йому мають обрати запобіжний захід у справі за звинуваченням у сексаульаних домаганнях. Слухання мали розпочатися ще в неділю, але їх відклали для проведення медогляду. Захист 62річного фінансиста заявляє про залізне алібі Строс-Кана. Проте звинувачення за домогання до покоївки нью-йоркського готелю може бути не останнім для глави найвпоивовішої фігнагнсовї структури в світі. Іще одна жінка - письменниця і журналістка - заявила, що Строс-Кан хотів її згвалувати 10 років тому.

  Судове засідання відбувається за зачиненими дверима. Однак, французька радіостанція RMC пробилася за завісу секретності. Стверджує - нібито в адвокатів Строс-Кана є вагомі докази його невинуватості - алібі. Начебто в час імовірного нападу на покоївку економіст - уже давно виписався з готелю та обідав зі своєю дочкою. За даними радіостанції, в адвокатів є свідки та докази. Та навіть якщо вони переконають суд, кар`єрі Домініка Строс-Кана завдано болючого удару. Навряд чи він зможе наступного року балотуватися у президенти Франції.

  Офіційний представник соцпартії: "Це тяжке випробування для Домініка Строс-Кана та його родини".

  Опинившись під арештом, фінансист пропускає важливі зустрічі, заплановані на цей тиждень. Зокрема, сьогодні  - з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Без Строс-Кана відбувається і засідання міністрів фінансів ЄС у Брюсселі. На ньому обговорюють фінансову допомогу європейським країнам-банкрутам.
  Єврокомісія заспокоює - і без Строс-Кана - МВФ продовжить видавати кредити за чинними угодами.

  Речник єврокомісії: "МВФ дотримуватиметься усіх угод. Інцидент не вплине на програми для Греції чи Ірландії або на рішення щодо Португалії".

  Занепокоєні аналітики радше майбутнім євровалюти. Якщо посаду Строс-Кана посяде не європеєць - а цього не виключає навіть Ангела Меркель - євро може опинитися без підтримки МВФ.

  Ангела Меркель: "Ми розуміємо, що в перспективі країни, що розвиваються, претендуватимуть на високі посади в МВФ та Світовому банку. Утім, запевняю: поки що про це не йдеться. Ми чекаємо розвитку подій".

  Завмерли в очікуванні результатів суду - і світові біржі. У перші години після арешту курс євро упав, але пізніше - стабілізувався.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Тернополі до зривання прапора КПУ причетні 6 людей
  Наступний матеріал
  Американський шатл "Ендевор" стартував з мису Канаверал
  Теги:
  Loading...