5.ua

Американські ЗМІ: Обама і Путін вирішують долю України без участі самих українців

  Минулої п‘ятниці президенти США та Росії Барак Обама та Володимир Путін обговорили у телефонній розмові ситуацію в Україні.

  Через кілька днів українську кризу в Парижі уже обговорювали держсекретар США Джон Керрі та голова МЗС Росії Сергій Лавров.

  "Адміністрація Обами наполягає, що не обговорюватиме майбутнє України з Росією через голову української сторони. Але, судячи з усього, щось дуже схоже на це відбувається після телефонної розмови Володимира Путіна і президента Обами в п'ятницю", - пише Washington Post.

   Після цього держсекретар Керрі терміново вилетів до Парижа для зустрічі з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. При цьому, представники України на ці переговори запрошені не були.

  Однак після цьогоКеррі знову заявив, що жодного рішення без участі України щодо її долі прийматися не буде.

  Між тим, як пише Гарі Каспаров для Time, у прес-релізах Білого дому і Кремля за результатами розмови Обами і Путіна жодного разу не згадується слово "Крим".

  "Таке враження, що питання про Крим більше не ставиться і Обама дозволяє Путіну змінити тему переговорів - перемкнутися на питання, чи вторгнеться Росія на інші українські території", - пише автор.

  "Переговори, де в якості застави пропонується територія іншої держави, мають довгу традицію. Найбільш очевидний приклад - коли в 1938 році Гітлер милосердно визвався не захоплювати всю Чехословаччину взамін на отримання Судетської області без скарг з боку Великобританії і Франції" , - пише Каспаров.

  Політик впевнений, що потрібно продовжувати тиск на Путіна. Інакше , зовсім як в Чехословаччині в 1938 році , український уряд буде зведено до ролі "пацієнта під місцевою анестезією, який безпорадно спостерігає, як хірурги відрізають шматки".

  Між тим, як пише USA Today, зараз Путін ослабив свій військовий наступ на Україну, перейшовши натомість у дипломатичний наступ.

  "Це спритний хід Путіна, - пише видання - Скинувши швидкість, він знижує тривогу - і рідкісне єднання Заходу - спровоковане блискавичним захопленням Криму, а з нею і загрозу санкцій. Тепер агресор видає себе за миротворця".

  Фото: zerohedge.com

  Попередній матеріал
  В Одесі відбувся парад коміків
  Наступний матеріал
  Призначено нового керівника Укрзалізниці