5.ua

Аl Jazeera: У Європи є реальна альтернатива російському газу

  Євросоюз може значно зменшити свою залежність від російського газу, використовуючи паливо, яке знаходиться у шельфі Кіпру та Ізраїлю.

  Як пише Аl Jazeera, газ із Східного Середземномор‘я може постачатися до ЄС через так-званий Південний газовий коридор, наприклад, через Транс-Анатолійський газопровід (TANAP).

  Як відмічає видання, якщо вдасться подолати всі суперечності у цьому питанні, то це може дати позитивну динаміку в непростих відносинах Туреччини і ЄС шляхом посилення ролі Туреччини як транзитної країни для постачань європейського газу.

  Найбільшою проблемою щодо видобутку газу на Кіпрі – це розподіл країни, з яким офіційна влада бореться протягом не одного десятиліття.

  Як заявив напередодні президент Кіпру Нікос Анастасіадіс, перспективи розробки родовищ природного газу можуть стати стимулом для активнішого міжнародного участі в пошуках шляхів мирного вирішення кіпрської проблеми і возз'єднання країни.

  Кіпрський лідер підкреслив, що великі запаси газу в східній частині Середземного моря можуть стати альтернативним джерелом енергопостачання для країн ЄС. "У цьому зацікавлена ​​і Європа, і США, - сказав Анастасіадіс. - Європа ніколи не перестане потребувати російського природного газу, однак у нас тут може з'явитися альтернативне джерело поставок".

  За оцінками експертів, в Левантійському басейні в Східному Середземномор'ї вже виявлено до 1 трлн кубометрів природного газу, який реально можна видобути. Цього достатньо для повного забезпечення Європи блакитним паливом протягом більш як двох років.


  У 1974 році турецька армія вторглася на Кіпр, внаслідок чого частина острову була окупована Туреччиною. У 1983 році турецький сектор оголосив створення Турецької Республіки Північного Кіпру, яку на сьогодні визнала лише Туреччина.

  Переговори про об'єднання острова йдуть з моменту висадки турецьких військ на Кіпрі, але результату вони досі не дали.

  Попередній матеріал
  Американська Westinghouse ЕС продовжить поставку палива на АЕС України
  Наступний матеріал
  НАТО нарощує "видиму присутність" у Східній Європі
  Теги:
  Loading...