5.ua

Акції солідарності з українцями проходять по всьому світу [відео]

  Синьо-жовті прапори, жалобні свічки та фотографії загиблих мітингарів об’єднали десятки акцій по всьому світу. Політичної символіки – обмаль. Головна мета – вшанувати померлих і надихнути українців на подальшу боротьбу за демократію. Деякі мітинги влаштували під стінами українських посольств, інші – поблизу місцевих пам’яток. На багатьох сходинах вимагали санкцій проти чинної української влади.

  У Швейцарії мітингарі прийшли просто під будівлі банків – вимагаючи припинити обслуговувати рахунки українських можновладців.

  У Будапешті закликали європейську владу не обмежуватися економічними санкціями, а й звернутися до суду із прав людини, покарати винних у нападах на українських активістів.

  Гучно привертали увагу до громадянського протистояння в Україні активісти у Лісабоні. Понад сім сотень людей пройшли вулицями португальської столиці. Гасла скандували українською, португальською та англійською – щоби почули й зрозуміли якомога більше людей.

  Політичну просвіту для європейців влаштували й українці в Італії.

  Протестувальник: «Я думаю, що те, що запропонував Янукович Яценюку ну і лідерам опозиції – це абсолютно не вихід, складається таке враження, що це пастка. Я думаю, що в даному випадку опозиція повинна стояти на своєму тому, що люди які стоять на Майдані борються не за крісла для лідерів опозиції, а за власну свободу».

  У Римі на вулиці вийшли кілька сотень людей. Вшанували жертв протистояння молитвою і хвилиною мовчання, а потім – зібрали 9 тисяч євро на ліки постраждалим.

  Протестувальниця: «Ми зараз тут і нам дуже тяжко, бо ми б хотіли підтримати тих українських людей, які знаходяться там, які борються за волю України. Знайте, ми завжди серцями і думками з вами, тому що інакше не можем. Тут ми стараємось зібрати їжу, кошти та теплі речі».

  У Франкфурті мітингарі через гучномовці звернулися до генерального консула – вимагали активніше допомагати своєму народу.

  Вже вдруге за кілька днів підтримали українців у Латвії. До пам’ятника Свободи у Ризі прийшли близько сотні людей – з прапорами, свічками й портретами.

  Солідарність з українцями висловили й Афіни.

  Естафету солідарності в Європи перейняв американський континент. Лише в Сполучених Штатах заплановані півтора десятка акцій. Їхні організатори обіцяють мітингувати і далі – допоки протестує Україна.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Донецьку під наглядом міліції побились дві групи «тітушок» [відео]
  Наступний матеріал
  У Черкасах силовики полюють на поранених активістів
  Теги:
  Loading...