4 мільйони людей у Китаї - під загрозою хімічного отруєння

  У річці, з якої бере воду місто Лючжоу виявлений кадмій. Це токсичний важкий метал. Рятувальники намагаються нейтралізувати небезпечну речовину.

  Мешканці китайського міста Лючжоу - в паніці. У крамницях - зникла мінеральна вода. Пити ж з-під крана - місцеві не наважуються. Усе через забруднення річки Лунцзян важким металом - кадмієм. Цей елемент і його сполуки є токсичними та канцерогенними. У річці вище за течією рівень кадмію перевищує допустиму норму у 2, а подекуди - у 5 разів. Утім, рятувальні служби запевняють - поки що прямої небезпеки для здоров`я людей немає.

  Цзю Женьшень, еколог: "Ми скидаємо хімікати на кількох дамбах. За підрахунками, вони негайно нейтралізують 70-80 відсотків небезпечної речовини. Водночас перед містом Лючжоу забруднена річка впадає в іншу, удвічі більшу. Тож вміст кадмію стане ще меншим".

  Зараз рівень кадмію  - контролюють цілодобово. У регіоні запровадили режим надзвичайної ситуації. Відучора водогін підключили до резервного джерела - артезіанських свердловин. Селянам заборонили брати воду з річки. Натомість - до населених пунктів завозять чисту воду. У самому Лючжоу - також відкрили пункти з чистою питною водою, щоби припинити паніку. А рятувальники - продовжують скидати хлорид алюмінію у річку. Там уже - майже сто тонн цієї речовини.

  Чжен Чаньлонь, рятувальник: "Ми прибули 25 січня. Переважно скидаємо у воду нейтралізатор. Працюємо змінами по годині, але й це задовго - потім сильно болять очі й важко дихати".

  Забруднення виявили ще десять днів тому. Екологи помітили, що в річці - почала гинути риба. Дослідження виявили значно підвищений вміст кадмію. Про це вчені негайно повідомили владу. Утім, заходи почали вживати - тільки за кілька днів. У екологічній катастрофі звинувачують місцеву шахту. Кадмій містився у промислових відходах, які неправильно зберігали. Як наслідок, небезпечна речовина потрапила в підземні води, а звідти - до річки. Проти власників шахти - порушили кримінальну справу.

  Попередній матеріал
  США: вантажне судно зруйнувало частину мосту
  Наступний матеріал
  Серія ДТП через задимленість доріг у США - щонайменше 10 загиблих
  Теги: