38 країн закликали генсека ООН посприяти звільненню Сенцова

Українська сторона передала офіційного листа, у якому наголошується на важливості ролі ООН у звільненні українських бранців Кремля та міститься заклик до керівництва Організації Об'єднаних Націй щодо подальшого сприяння в цьому процесі

Українська сторона передала офіційного листа від імені 38 країн генеральному секретареві ООН перед його візитом до Росії із проханням надати сприяння у звільненні з російського полону Олега Сенцова та всіх інших політичних заручників Кремля. Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні ми передали Генеральному секретарю ООН спільного листа від імені 38 держав, зокрема України, країн Євросоюзу, США, Туреччини, Грузії, Молдови, Австралії, Канади, Ісландії, Ліхтенштейну та Швейцарії, з проханням сприяти у звільненні Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів Кремля. Вдячні нашим партнерам за безпрецедентний крок солідарності", – зазначив український дипломат.

Він наголосив, що цей лист є частиною зусиль, які докладає Президент та Уряд України в публічній і непублічній площинах, з метою посилення міжнародного тиску на Москву щодо звільнення громадян України, які незаконно утримуються під вартою на тимчасово окупованих територіях України і в Росії.

"Сьогодні виповнюється рівно місяць, як голодує Олег Сенцов, і, як ми знаємо, ближчими днями Генсек ООН планує відвідати Росію. Розраховуємо, що це питання буде порушене під час зустрічей з російською стороною", – зауважив Єльченко.

У листі, зокрема, наголошується на важливості ролі ООН у звільненні українських бранців Кремля та міститься заклик до керівництва Організації Об'єднаних Націй щодо подальшого сприяння в цьому процесі.

Дивіться також відео за темою:

Як повідомляв 5.UA, Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення. На початку червня 2018 року в різних містах України люди вимагали звільнити режисера Олега Сенцова. Підтримали акцію і в усьому світі: люди в різних куточках планети долучаються до акції #SaveOlegSentsov.

Попередній матеріал
МЗС про недопуск омбудсмена до Сенцова: Росія вкотре йде на підступні дії
Наступний матеріал
Убивство в Одесі: на очах у дружини та дітей чоловік побив безхатченка

Сенцов: Я прекрасно усвідомлював, на що йшов, за що я опинився тут, і ні про що не шкодую

Журі російського кінофестивалю "Кінотавр" закликали звільнити Сенцова

Схуд, ослаб і непритомніє: Кольченко припинив голодування

Для туристів ЧС-2018: в Європарламенті показали карту Росії з тюрмами для політв'язнів

"Де заяви?": Геращенко закликала світову спільноту вимагати звільнення бранців Кремля

Олег Сенцов написав листа лідерам країн G7: до чого закликав