zik.ua

Денісова заявила, що продовжить наполягати на допуску до Сенцова

Український омбудсмен заявила, що вимагатиме, аби повідомили, який стан здоров'я Олега Сенцова, бо за певною інформацією, його стан критичний

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, якій відмовили у відвідуванні українського політв'язня Олега Сенцова в російській колонії, стверджує, що продовжуватиме наполягати на допуску до нього або на проведенні відеоконференції з ним. Про таке йдеться на сайті Омбудсмена України

Денісова розповіла, що начальник колонії сказав, що Олег Сенцов – російський громадянин, і українська сторона не має права зустрічатися з ним. "Я думаю, що сьогодні нам ніхто не дозволить його відвідати, не допустять моєї зустрічі з Сенцовим", – сказала вона.

При цьому, за її словами, начальник колонії відмовився надати будь-яку інформацію про стан здоров'я українського бранця Кремля.  

"Ми і надалі наполягатимемо на тому, щоб найближчим часом нас допустили до Сенцова або надали підтверджувальну інформацію, що з ним усе нормально, що у нього немає ніякої кризи, що він перебуває в нормальному стані. І коли вони говорять, що ми можемо зробити відеоконференцію – давайте зробимо відеоконференцію", – сказала Денісова.

Денісова також розповіла, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова запевняла її, що Сенцов припинив голодування, але не підтримала прохання надати письмову інформацію про це від самого режисера. Водночас Москалькова зазначила, що запитає таку інформацію.

"Для нас в найголовніших пріоритетах - візит до Олега Сенцова, тому що він голодує і стан його здоров’я на сьогодні невідомий. За деякими свідченнями, він перебуває у критичному стані. Те, що він голодує вже місяць, підтверджує це припущення. В списках візитів, які ми попередньо погодили з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою, є громадяни і України, і РФ. Я запропонувала Тетяні Москальковій здійснити візити до всіх громадян РФ, які знаходяться у місцях позбавлення волі на території України. Щоб нам, натомість, надали можливість відвідати всіх громадян України, які знаходяться на території РФ і анексованого Криму", – зазначила Денісова.

Уповноважений Верховної Ради також наголосила, що для України Олег Сенцов –  у пріоритеті, але у списку є інші політв'язнів – і щодо нього сторони зайшли у безвихідь, тому що Москалькова спочатку хотіла відвідати заарештованого в Україні головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

Денісова сказала: "Але я не готова так співпрацювати з уповноваженим РФ, яка не працює ні на паритетних, ні на синхронних, ні на першочергових завданнях, і на те, щоб ми все-таки рухалися до їх обміну (політв'язнів – Ред.)". При цьому вона зазначила, що українська сторона поки що не має зворотних квитків із Лабитнангі, і не виключила, що їй доведеться повернутися до Москви, щоб домагатися зустрічі з Сенцовим, тому що остаточне рішення "розвалюється там".

Денісова також розповіла, що українські консули відвідають російське місто Омськ, де утримують українця Дмитра Штибликова. "Оскільки Тетяна Миколаївна (Москалькова – Ред.) вирішила зробити Омськ показовим виступом, оскільки я дізналася, що там буде і губернатор Омської області, й інші, то я в таких заходах участі не беру", – пояснила Денісова.

Як повідомляв 5.UA, Олег Сенцов у колонії голодує з 14 травня. Його вимога до Кремля – звільнити всіх українських політв'язнів. 6 червня адвокат Ольга Дінз, яка представляла інтереси Сенцова на стадії судового процесу в Росії, заявила про те, що режисер готовий до смерті й відмовлятиметься від примусового годування. За її словами, Сенцов перебуває на межі й стан його здоров'я стрімко погіршується.

Сенцова співробітники ФСБ РФ затримали в Криму навесні 2014 року. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення.

Додамо, 9 червня 2018 року Президент України Петро Порошенко і російський президент Володимир Путін домовилися про візити омбудсменів до ув'язнених

Нагадаємо, на початку червня 2018 року в різних містах України люди вимагали звільнити режисера Олега Сенцова. Підтримали акцію й у світі: люди в різних куточках планети долучаються до акції #SaveOlegSentsov.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
"Марш рівності": брифінг МВС щодо забезпечення громадського порядку – відео

Український омбудсмен офіційно звернулася до РФ, аби їй дали дозвіл відвідати Сенцова в колонії

МЗС про недопуск омбудсмена до Сенцова: Росія вкотре йде на підступні дії

Схуд, ослаб і непритомніє: Кольченко припинив голодування

Чого Україні чекати від Путіна після завершення ЧС-2018 – Тука

38 країн закликали генсека ООН посприяти звільненню Сенцова

Денісову в колонії в Лабитнангі не пускають до Сенцова – подробиці