2 мільйони людей голодують на Гаїті (РОЗШИРЕНО)

  Два мільйони людей голодують на Гаїті. Про це заявили представники Організації об`єднаних націй в країні. Вони закликають міжнародну спільноту надсилати гуманітарні вантажі з їжею для постраждалих від землетрусу. Водночас, місцеві вирбники рису звернулися до уряду з вимогою припинити безкоштовне постачання продуктів. Вони хочуть продавати своїм харчі за гроші.

  Більше півтори тисячі мішків з рисом по двадцять п`ять кілограмів кожен роздали за останню добу на Гаїті. Чиновники ООН планують надати країні до червня близько ста тон безкоштовних продуктів. Міжнародні спостерігачі в регіоні заявляють, що більшість гаїтян, які живуть у тимчасових наметових містечках щодня недоїдають. Власники ж місцевих рисових плантацій повідомляють про значні збитки.

  Маніме Кенол, власник рисової плантації: "Ми працюємо, але не розуміємо навіщо. Вирощуємо рис, а продати його не можемо через те, що продукти роздають безкоштовно. Президент повинен заборонити ввезення таких харчів. Ми всі є громадянами Гаїті, й уряд має піклуватися про мене також".

  Місцеві мешканці налякані тим, що влада країни може задовольнити вимогу плантаторів. Руйнівний землетрус залишив мільйони гаїтян без даху над головою. Вони запевняють - грошей не вистачає ні на їжу, ні на одяг та медикаменти.

  Люди: "На ринку продається рис. Але ми не ходимо туди, бо там за нього треба платити".

  Люди: "Ми харчуємося так, як можемо. В мене немає грошей, тому я беру безкоштовний рис. Власники плантацій зовсім не допомагають нам. Вони рахують кожен цент".

  Землетрус силою майже сім балів стався на Гаїті дванадцятого січня. Він забрав життя двохсот тридцяти тисяч людей та зруйнував чверть мільйона будинків. Одна з найбідніших в регіоні країн досі не може оговтатися від його наслідків.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Найхоробріших жінок планети нагородили у Вашингтоні
  Наступний матеріал
  Новий президент Чилі приймає повноваження
  Теги: