Перекриття дороги розташоване біля повороту на арсенал

"Звично вже після минулого разу": мешканці Балаклії розповіли про пожежу на артскладах

у райдержадміністрації міста запевняють, що ніякої евакуації не проводили, а всім, хто хотів, була надана можливість виїхати

Зранку 4 травня ситуація в Балаклії вже контрольована працівниками Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Рятувальники продовжують ліквідовувати пожежу.

Станом на 8:00 ще тліли чотири осередки, але вогонь не розповсюджується і вибухів немає. У 10-ти кілометровій зоні все ще обмежено рух усіх видів транспорту, над селищем заборонено використовувати повітряний простір. Напередодні, 3 травня, близько 15:00 на артскладах сталася неконтрольована пожежа.

"У ході заходів розмінування сталося займання території сухої трави, яке відбулося на нерозмінованій ділянці місцевості. Це боєприпаси, які залишилися в траві, розкидані від вибухів минулого року, тому що територія, яка була пошкоджена торік, до кінця не очищена. Їх ще залишилася, буквально, третина і на цій ділянці сталося загоряння", – пояснює заступник начальника озброєння Збройних сил України Валерій Стецюк.

Зазначається, що розриви боєприпасів чути ще на під'їзді до Балаклії. Перекриття розташоване лише біля самого повороту на арсенал. У центрі міста ніхто не панікує. Про чергові підриви люди чули, та не поспішають виїжджати.

"Я був на роботі, мені зателефонували і сказали, що база вибухає. Я сім'ю вивіз, а сам залишився тут. Чого тікати? Це ще слабкі вибухи. Це ще квіточки. Якщо вибухи продовжуватимуться – тоді щось далі думатимемо. А це поки слабо", – розповів мешканець Балаклії Сергій Мінцев.

"Почув, коли вже почало вибухати і якийсь проміжок часу спрацьовувала сирена. І все. Нам не страшно, звично вже після минулого разу", – зазначив місцевий мешканець Костянтин Висторобець.

"Тоді було страшно. Але вижили минулий раз, вирішили цього разу бути спокійнішими", – додала дружина Костянтина Ольга.

У райдержадміністрації запевняють, що ніякої евакуації не проводили, а всім, хто хотів, була надана можливість виїхати. На поготові близько 100 автобусів. На випадок ускладнення ситуації.

"Ми готові, якщо ситуація у військових ускладнюватиметься чи виходитиме з-під контролю. І ми розумітимемо, що потрібно вживати додаткових заходів безпеки. Якщо потрібно буде відселити людей – ми готові. Тут чергують підрозділи ДСНС, мобілізовані медичні працівники. Всі питання взяті під контроль", - запевняє голова Балаклійської райдержадміністрації Степан Масельський.

Навпроти арсеналу розташоване селище Нефтяник. Під час вибухів рік тому, воно найбільше постраждало. Люди з осторогою дослухаються до вибухів. Дехто з мешканців уже на поготові та поки виїжджати не планують. Сподіваються перечекати.

Над територією арсеналу кружляють літак та гелікоптери. На самому сховищі працює техніка. Калібр снарядів, які підриваються – 125 та 152 мм. Військові запевняють, що жодної небезпеки для місцевих мешканців немає, так як цього разу снаряди не розлітаються.

Планове розмінування військові продовжать, зазначають, що ще потрібно знешкодити близько 30-ти гектарів арсеналу. Роботи продовжать згодом. Мають для цього всю необхідну техніку.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також:

Порожні та розибиті оселі: наслідки пожежі та вибухів у Калинівці – ФОТО

Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, руйнування
/
Калинівка, руйнування
/
Калинівка, руйнування
/
Калинівка, руйнування
/
Калинівка, пошкоджені будинки
/
Калинівка, сапери працюють
/
Калинівка, сапери працюють
/
Калинівка, сапери працюють
/

Попередній матеріал
Засідання суду у справі про держзраду Януковича: допит екс-працівника УДО – трансляція
Наступний матеріал
Прокуратура відкрила справу через пожежу в Балаклії – подробиці

Що відбувається у Балаклії – включення журналіста "5 каналу"

У Міноборони розповіли подробиці про вибухи у Балаклії: чому почалася детонація снарядів – ЗМІ

У Балаклії на військовому складі вибухають боєприпаси: що відомо

На Харківщині 61-річний чоловік кинув коктейль Молотова в альтанку, де гралися діти

Почули гуркіт: у Києві просто на спортивному майданчику знайшли вибуховий пристрій

Втрачений назавжди... чи ні?: згорів найстаріший бароковий палац Лівобережної України