5 канал

Посеред диму й гуркоту: як волонтери евакуйовували жителів Калинівки

Загалом для евакуйованих у Вінниці переобладнали чотири школи та один дитячий садок

З евакуйованими із зони розльоту осколків та снарядів 48-го арсеналу біля Катеринівки на Вінниччині, яких прихистили в одній із вінницьких шкіл, поспілкувалися кореспонденти "5 каналу". У матеріалі далі – розповіді тих, для кого ця ніч стала чи не найстрашнішою у житті.

"Вибухова ніч" проти середи підняла на ноги велику кількість людей. Крім рятувальників, до найближчих від складів населених пунктів рушили волонтери. Допомагали вивозити людей із небезпечної зони. Однак були й ті, хто евакуюватися не квапився

Волонтери допомогли і цій родині Наборських із Павлівки. Нині у них замість ліжок – спортивні мати. Для постраждалих облаштували тимчасовий прихисток у одній зі шкіл Вінниці. Родина каже, уламки від снарядів їм розтрощили будинок. У школі №6 цю ніч провели десятки мешканців кількох найближчих до військових складів сіл.

Розгублені та налякані жителі села Сосонка розповідають, що допомоги чекали, ховаючись. "Такий дим, як то атомна бомба вибухнула. Такий гриб, певно в три чи п'ять кілометрів у висоту, воно через наші хати перелітало", – розповідає Галина. Інша жителька Сосонки Юлія каже: "Пам'ятаю німецьку війну, німців, але такого не було страшного".

Загалом для евакуйованих у Вінниці переобладнали чотири школи та один дитячий садок. Для постраждалих облаштували кухню, підготували за потреби ліки та спальні місця. Однак більшість постраждалих до себе додому забрали самі ж волонтери. "Прийняли трохи більше за 60 осіб. Досі залишається приблизно 30, бо за ними приїжджають родичі, приходять небайдужі вінничани і забирають додому. Один чоловік прийшов і забрав четверо дітей і бабусю", – розповідає директор департаменту освіти вінницької міської ради Оксана Яценко.

Серед евакуйованих були і ті, кого везли одразу до лікарень. Переважно через пережитий стрес. "Зверталися особи з підвищеним тиском, після таких подій, їм надавалась амбулаторна допомога", – звітує лікар "швидкої" Марина Паламарчук.

До станції "Швидкої" також евакуювали вагітних і хворих із лікарень, що опинилися в зоні ураження. З травмами, завданими внаслідок вибуху, за офіційними даними ушпиталили двоє людей. В однієї з яких пошкодження середньої тяжкості.

Ірина Корж, Вадим Інжиєвський, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Пожежа на найбільшому складі боєприпасів ЗСУ під Вінницею: фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг Миколи Полозова та Рефата Чубарова щодо вироку Ільмі Умерову – відео
Наступний матеріал
У Кременчуці увічнили пам'ять двох вірних захисників
Loading...

Військова прокуратура розслідує вибухи на артскладах під Калинівкою як диверсію – СБУ

Вибухи на складі боєприпасів під Вінницею: до ліквідації задіяли два пожежні танки – фото

Вибухи під Вінницею: Гройсман з Калинівки повідомив, що відбувається - включення з місця подій

Через вибухи на військових складах Вінничини змінять маршрут 47 потягів

Масштабна пожежа на арсеналі під Вінницею: що відомо натепер та коментарі з місця подій

Масштабна пожежа на арсеналі: під Вінницею вибухають військові склади – відео