ТСН

Звільнений з полону ОРЛО суддя розповів про "розчарованого у новоросах росіянина"

Громадянин РФ тривалий час був сусідом по камері українського полоненого – судді Руденка. Росіянин часто говорив про розчарування у псевдореспубліці, а згодом перейшов на українську сторону

Звільнений з полону терористів суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко розповів про росіянина, якого у так званій "ЛНР" також визнали "зрадником", який служив інтересам України.

"Він колись був "ідейним новоросом", – цитує Руденка видання Цензор.НЕТ.

Як стало відомо, громадянин Російської Федерації був сусідом по камері Руденка. Чоловік родом з Краснодарського краю РФ. Утім, 2014 року росіянин одним з перших "прийняв усвідомлене й патріотичне рішення їхати на Донбас захищати русский мир, будувати Новоросію, тому що там фашисти, терористи, тому що утиски, п'яте-десяте".

"Приїхав з ідейних міркувань, воював у батальйоні "Зоря", потім у військовій комендатурі служив в особистій охороні Ігоря Плотницького був, потім Надію Савченко охороняв", – розповів колишній полонений.

Утім, зі слів Руденка, згодом росіянин зрозумів, що у псевдореспубліці відбувається не те, заради чого він приїхав туди і не те, заради чого гинули "ідейні новороси". Відповідно, у "ЛНР" на чоловіка відкрили кримінальну справу за незаконне зберігання зброї.

"Коли він потрапив у луганське СІЗО, виявилося, що там близько 300 осіб, "ідейних ополченців", утримується під вартою з різних приводів, тобто "нова влада" (на чолі з Плотницьким) розпочала зачистку непотрібних, неугодних", – розповів Руденко.

Також у камері громадянин РФ розповів, що спілкувався з багатьма українськими військовополоненими і побачив, що "вони нормальні й адекватні люди, справжні патріоти своєї країни, у них нормальні переконання, нічого фашистського я не бачу… Я зрозумів, що до влади фашисти тут прийшли, тому треба їх позбавлятися".

Відтак, каже Руденко, "розчарований росіянин" перейшов на українську сторону. "Він був певний час на українській території, проходив підготовку, потім був кинутий знову у Луганськ, створив свою ДРГ й виконував певні завдання. Потім група була розсекречена і дуже багато з його складу ДРГ зараз перебувають там на підвалі", – додав колишній в'язень. 

Як інформував 5.UA, 30 липня терористи ОРЛО відпустили на волю українську бранку, яку незаконно кинули у в'язницю і катували, Людмилу Сурженко. Згодом представниця України в Гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко розповіла, як терористи ОРЛО знущалися із Сурженко у в'язниці. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Просимо не покидати будинків": у Сєвєродонецьку СБУ проводить антитерористичні заходи
Наступний матеріал
Вживані автівки з Канади ввозитимуть в Україну з 0% митом
Loading...