Дмитро Лубінець повідомив, що в Одеській області відбулася зустріч з родинами українських захисників і захисниць, які перебувають у ворожому полоні або вважаються зниклими безвісти. У заході взяли участь понад 400 осіб.
Під час зустрічі наголосили, що статус підтвердження у полоні не впливає на процедуру обміну –повертаються як підтверджені, так і ті, хто вважається зниклими безвісти.
Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) не з'явилися на зустріч, незважаючи на офіційне запрошення. Родичі мали конкретні запитання, зокрема про відвідування українських військовополонених у росії.
Серед основних проблемних питань, порушених під час зустрічі, були:
- комунікації з військовими частинами та державними органами;
- пошук зниклих безвісти оборонців України;
- проведення ДНК-експертизи;
- зміни до законодавства щодо виплат родинам військових у полоні або зниклих безвісти.
Родини також звернулися до міжнародних організацій та порушили тему падіння літака ІЛ-76. Наголошено на важливості обережності в комунікаціях із російською стороною, адже можливе використання прямих зв'язків у негативному контексті.
Працівники Офісу омбудсмана спілкувалися з родичами полонених, зібравши їхні звернення під час події. У 2024 році 60% звернень з Одеського регіону до Офісу омбудсмана стосувалися захисту прав військових і членів їхніх родин.
"Наша інституція завжди на зв'язку з близькими тих, хто став на захист України. Рідні можуть звертатися до нас у будь-який час. Ми домовилися про наступні зустрічі за участю військових частин та державних органів", – зазначив Дмитро Лубінець.
Читайте також: розстріл українських військових окупантами на Покровському напрямку.
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.