5 канал

Знешкодження ДРГ: бійці тероборони відточують бойову майстерність

Кілька сотень цивільних чоловіків і жінок вдяглися у камуфляж, взяли до рук автомати і на 24 години перетворилися на військових, які шукають по лісах диверсантів. Так поблизу Києва проходять навчання загонів територіальної оборони

Три сотні тероборонівців зі столиці та області з'їжджаються на поле неподалік Києва. Усі з автоматами. Хтось - з дерев'яними, хтось - із бойовими.

"Військкомат хлопцям, які підписали контракт ЗТРО - загони територіальної оборони - у них справжні автомати. Деактивовані. Якщо їх доробити - ними можна стріляти. Там бойок знятий", - розповідає учасник навчань загонів тероборони Веніамін Тимошенко. 

Півдесятка умовних диверсійних груп ще напередодні розосередилися по лісах навколо. Їхнє завдання - захопити або знищити радіообладнання разом із науковцями, які його обслуговують. 

"Основна суть навчань - це територіальна оборона випробовує експериментальний зв’язок, а інша група ДРГ цьому повинна протистояти", - пояснює представник “Руху сприяння територіальній обороні” “Десна”. 

Усі вони - цивільні, які з різних причин - не записалися до війська. Але у разі, якщо війна докотиться і до столиці - допомагатимуть армійцям тут.

"Це як раз люди, які повинні допомогти регулярній армії розгорнутися, захистити пункти збору і захистити адміністративні будівлі від диверсійних груп, які будуть очевидно інфільтровані раніше", - зазначив представник “Руху сприяння територіальній обороні” Олег Хаврук. 

Розбиваються на кілька загонів і - заходять в "зеленку". Мають зайняти позиції на підступах до штабу із радіообладнанням. Дотримуючись дистанції і у повній тиші. Загін попереджений - на цій ділянці не виключене боєзіткнення з умовними диверсантами.

Періодично доводиться очікувати атаки з усіх боків одночасно.

За діями загону спостерігає інструктор, який має відповідні знання і бойовий досвід. Тим часом групи потроху облаштовуються на ночівлю. Навчання триватимуть добу - аж до наступного ранку.

Максим Волобоєв, Сергій Новіков, "5 канал".

Попередній матеріал
"Державний сектор спливає кров'ю": Нефьодов про приватизацію держмайна
Наступний матеріал
Акція на підтримку політв'язня: Олександра Кольченка сьогодні чекали в аеропорту "Київ"
Loading...

Обкатка 40-тонних "ластівок": як тренуються танкісти в АТО

Третя ротація вояків США в Україні: на Яворівський полігон прибули військові з Нью-Йорка

Розкрадання і комахи в їжі курсантів: Стало відомо, коли обиратимуть запобіжний захід керівнику ХНУПС

Після 5 років простою: як рятувальники Тернопільщини вчилися гасити літаки

За стандартами НАТО: як на передовій тренуються танкісти й артилеристи

"Гвоздики" завжди напоготові: як проходить тренування "великого калібру" ЗСУ