Вибори в Україні
Вибори в Україні Depositphotos

З'явився текст законопроєкту Зеленського про референдум: 4 види питань і електронне голосування

  Читайте по-русски
  Ніяких референдумів щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії

  На офіційному сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", внесений президентом Володимиром Зеленським.

  У пояснювальній записці до нього йдеться, що референдум призначається Верховною Радою або ж главою держави. Передбачається здійснення народного волевиявлення з чотирьох можливих питань та можливість електронного голосування.

  Отже, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання:

  • затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України (загальні засади, вибори та сам референдум, правосуддя – загалом 38 статей);
  • загальнодержавного значення;
  • про зміну території України;
  • про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

  Водночас не допускається проведення всеукраїнського референдуму щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.

  Також законопроєкт визначає можливість запровадження електронних процедур під час організації та проведення референдуму – у тому числі електронних голосувань. Для цього передбачається створення відповідної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи.

  Серед інших уточнень:

  • всеукраїнський референдум за народною ініціативою проголошується указом президента на вимогу не менш як 3 млн громадян України, які мають право голосу. Підписи мають бути зібрані щонайменше у 2/3 адміністративно-територіальних одиниць і не менш як по 100 тис. підписів у кожній з них;
  • на референдум виноситься чітко сформульоване і зрозуміле питання, яке не допускає різнотлумачень, із можливими відповідями "так" або "ні";
  • референдум не може призначатися чи проводитися в разі оголошення в Україні або в окремих місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.

  Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували президентський законопроєкт про всеукраїнський референдум.

  Попередній матеріал
  "ПриватБанк" дозволив знімати готівку з картки через каси торгових закладів
  Наступний матеріал
  Температурний скринінг і маски: які умови пропуску КПВВ на Донбасі
  Loading...