Жителька Новгород-Сіверського влаштувала в себе на ділянці ботанічний сад

  Ботанічний сад та дослідну станцію - на одній ділянці розташувала мешканка Новгорода-Сіверського на Чернігівщині. У її квітучій колекції найрізноманітніші та найекзотичніші рослини. Флора садівниці дивує не лише звичайних відвідувачів ботсаду, а й досвідчених науковців.

  Для Ольги Меншикової кожна рослина - особлива. Каже, розуміє навіть мову ароматів. Проте точну кількість видів на своєму городі - жінка не знає: каже, вже давно збилася з ліку.

  Ольга Меншикова: "Видов тысячи. Серьезно, тысячи. Вот территория в один квадратный метр: здесь очиток, кизил, лунария, астильба, астры, лилии, ирисы, розы, чернобривцы, водосборник, хризантемы, молочаи, эфеница – это все на одном метре. Иногда даже спрашивают, а я названия не помню".

  На присадибній ділянці жінки поряд зі звичними для наших широт - буяють рослини з інших континентів. Серед рідкісних - гіпсофілум, дрібні білі квіти якого японські монахи споглядають під час медитації. Одними лише плодами лимонника можна місяць харчуватися.

  Ольга Меншикова, садівник-аматор: "Семена со всего мира. И саженцы. И с Дальнего Востока – родственники ездили, привозили. Привозили из Китая, привозили из Казахстана. У знакомых родственники в Закарпатье – и оттуда привозили".

  Науковців таке розмаїття дивує. Кажуть, треба мати неабияке терпіння та докласти чимало зусиль, щоб виплекати таку кількість рослин. 

  Юрій Карпенко, кандидат біологічних наук: "Справа ця складна з двох причин. По-перше, рослини треба адаптувати до наших умов, по-друге всі вони з різних кліматичних зон, і їх треба між собою поєднати. Це дуже непроста робота".

  Чутки про садибу-ботсад у Новгороді-Сіверському розійшлися швидко. Жінка каже - тепер від охочих побачити екзотичні рослини немає відбою.

  Вадим Потапенко: "Одна справа побачити це по телевізору, але повірте мені: коли побути там, помацати плоди і відчути атмосферу цієї місцини, то хочеться і у себе щось створити таке - хоча б невеличке. Хоча зрозуміло, що це створювалося не один десяток років".

  Ольга Меншикова каже - на досягнутому зупинятися не збирається. Найближчим часом вона планує поповнити свою колекцію їстівним каштаном, який росте у Київському ботанічному саду.

  Олексій Маслов, Олександр Довбенко, Чернігівщина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Правоохоронці Мексики провели рейд проти нелегальної торгівлі флорою та фауною
  Наступний матеріал
  Цушко залишає посаду голови СПУ
  Теги: