5 канал

Журналісти дізнались, чи варто чекати мешканцям регіонів на ввімкнення опалення

У південних регіонах поки не планують вмикати теплопостачання, а тільки готуються до опалювального сезону

Опалювальний сезон стартував у столиці і не тільки. З попередньої суботи на тепло у домівках мали розраховувати мешканці Житомирщини. Понад 90% шкіл, лікарень та садків області вже мають бути з теплом. Натомість, досі опалення немає у соціальних закладах Житомира та Малина.

У мерії обласного центру запевняють, що від завтра почнуть запускати опалення до соціальних закладів. Потому до теплопостачання підключать і багатоповерхівки.

"Початок опалювального сезону, сам процес, починається з завтрашнього дня (13 жовтня). Передусім це стосується соціальної сфери: лікарні, дитячі садочки, школи. Вже наприкінці тижня, на вихідних місцеві відчують тепло", – каже перший заступник міського голови Житомира Олексій Ясюнецький.

На Вінниччині ситуація трохи гірша. Тут звітують про наявність опалення у 70% відсотках лікарень, садочків та шкіл. Запевняють, що запуск почали з початку тижня.

"Учора (11 жовтня) ми подали заявку на департамент освіти Вінницької міської ради і близько 16:00 нам увімкнули опалення . На сьогоднішній день температура в класах – 20-23 градуси, в залежності від того, який клас і яке приміщення", – переконує заступник директора Вінницької загальноосвітньої школи-гімназії №23 Тетяна Когут.

Крім того, в обласному центрі вже третина багатоповерхівок з теплом.

Також з 10 жовтня розпочався опалювальний сезон у Сумській області. Тепло у своїх оселях першими відчули мешканці Кролевецького району.

"60-70% котелень уже підключено. Решта запускається сьогодні. По окремим містам – це Глухів, Шостка, буде запущено тепло завтра (13 жовтня). Станом на сьогодні більша частина області матиме теплі оселі, школи, дитячі садочки, лікарні", – зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Сумської ОДА Олексій Макарюк.

Натомість, поки ж в обласному центрі 80% квартир поки що з холодними батареями. Міська влада запевняє, що виправить ситуацію до кінця тижня.

А от в Одеській та Херсонській областях лише готуються до опалювального сезону, оскільки середньодобова температура не впала нижче плюс восьми градусів.

Євгеній Худаско," 5 канал"

Попередній матеріал
Експерт назвав дві причини, які сприяли прийняттю резолюції ПАРЄ
Наступний матеріал
У НАЗК офіційно назвали кінцеву дату подання е-декларацій для посадовців

КМДА: від завтра у Києві вмикається опалення у будинках

Опалювальний сезон у столиці: у "Київенерго" повідомили про величезну зношеність тепломереж

Кличко доручив уже за 5 днів увімкнути опалення у столичних будівлях

Від сьогодні в Україні зросли ціни на опалення та гарячу воду - подробиці