однорічна сирота Світланка 5 канал

Волонтери перевірили чи змінилися умови утримання однорічної сироти Світланки

Помита і під цілодобовим наглядом

Належний догляд за однорічною дитиною з дитбудинку організували лише після втручання волонтерів. Вони стверджують, півтора місяця тому в одній зі столичних лікарень знайшли Світлану у занедбаному стані: з кривавими ранами та майже сантиметровими нігтями. Півмісяця тому до медзакладу завітало керівництво столичного департаменту охорони здоров’я.

Пересвідчитися в цьому знімальній групі "5 каналу" не дозволили. У другій дитячій лікарні Києва журналісти небажані гості після численних перевірок. Саме в цій медустанові півтора місяця тому волонтери знайшли однорічну дівчинку в занедбаному стані.

Після цих нарікань у лікарні розпочалися перевірки. Спочатку зі столичного управління охорони здоров’я. Потім до Світлани навідався уповноважений Президента з прав дитини. Тоді керівництво лікарні обіцяло розібратися, чому в маленької пацієнтки були майже сантиметрові нігті. Чи розібралися, керівництво закладу відмовчується. Якщо раніше лише Світланку закривали самісіньку в палаті, то тепер зачинені всі відділення.

Та волонтерам таки вдалося потрапити до дівчинки. Олександра Телятникова розповідає, що дитина вимита, доглянута, вона знеболена. До неї приставили співробітника дитячого будинку, що знаходиться з дівчинкою цілодобово.

За те, що такого догляду не організували раніше, медпрацівники отримали догани. Мовляв, мали би офіційно звернутися до дитбудинку з проханням приставити до Світланки медсестру.

Дівчинка невиліковна. Вона народилася недоношеною з діагнозом гідроцефалія. У неї в черепі надмірно накопичується рідина. Дитину треба було би перевести до хоспісу і доглядати пожиттєво, кажуть лікарі. Та у столиці такого закладу для дітей немає. Відкрити його місцева влада запланувала лише наступного року.

Не дочекалися фінансування держави лікарі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології. І разом із благодійниками відкрили п’ять палат для невиліковних дітей. Кажуть, то перший крок. Невдовзі запрацює ще й виїзна бригада.

Хто в Україні має доглядати за невиліковно хворими дітьми? Відповіді на це запитання від Міністерства охорони здоров’я журналісти чекали 10 днів. На наполегливі дзвінки "5 каналу" прес-служба відомства зрештою констатувала: коментаря не буде. Причина – брак фахівців, через чергову зміну керівництва МОЗ.

Людмила Голоднік та Кирило Іванов, 5 канал

Попередній матеріал
Домашні завдання олівцем: програму для молодших класів спростили
Наступний матеріал
Муженко підвищив "фінансову мотивацію" для молодших командирів
Теги:
Loading...

Занедбане немовля-сирота з київської лікарні потребує допомоги

Резонансна історія однорічної сироти: що побачила комісія, яка навідалась у лікарню

У київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту