www.volynpost.com

Домашні завдання олівцем: програму для молодших класів спростили

  Колегія Міністерства освіти та науки ухвалила зміни до 13 навчальних програм для 1-4 класів

  Відповідне рішення прийняте 4 серпня на засіданні колегії в Міністерстві освіти та науки, повідомляє "Укрінформ".

  Наразі оновлені програми будуть обговорюватися на конференціях для педагогів, які пройдуть у серпні, також напрацьовуватимуться нові методичні матеріали для вчителів молодших класів.

  "Потрібно провести широку роботу по опрацюванню на методоб'єднаннях вчителів початкової школи, на серпневих конференціях внести це в програми інститутів післядипломної освіти та педагогічних університетів", – сказала на колегії міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

  Як повідомив заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей, оновлення програм не передбачає зміну стандартів та підручників.

  "Завданням було видалення з програм зайвої інформації, спростити надто затеоретизовану інформацію. Стандарт, який є, залишається, підручники, які є, вони діють. Ми змогли усунути дублювання тих тем, які повторювалися в різних предметах, щоб дітям було цікавіше. Більш логічно викладалися важливі теми. Все це було зроблено, щоб вивільнити час, щоб запровадити компетентісний підхід, який полягає не стільки в змісті, скільки в методиці викладання", – сказав Хобзей.

  Так, зокрема, оновленими програмами з літературного читання передбачається виключення неактуальних творів радянських авторів та введення в програму низки сучасних українських авторів, змінений підхід до аналізу тексту. З програми української мови знято теми умовних позначень слів, речень, а також схеми речень. У програмах математики 1-2 класів знята вимога вивчення таблиць додавання-віднімання у межах 10-20.

  Також було знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – відтепер вчителі будуть самостійно визначати, скільки часу приділяти кожній окремій темі.

  Крім того, Міністерство освіти та науки підготує нові вимоги до оцінювання рівня знань школярів 1-4 класів, які враховуватимуть вікові особливості дітей. Зокрема, завдання у молодших класах виконуватимуться олівцем, а вчителі для записів у зошитах не будуть використовувати червону ручку.

  Попередній матеріал
  Назар Холодницький: До кінця вересня ми зможемо показати повну картину піраміди, на вершині якої стоїть Онищенко
  Наступний матеріал
  Волонтери перевірили чи змінилися умови утримання однорічної сироти Світланки
  Теги:
  Loading...

  Міносвіти полегшить шкільні програми – Гриневич

  Міносвіти представить Концепцію нової школи