Резонансна історія однорічної сироти: що побачила комісія, яка навідалась у лікарню

У Світланки постійні судоми. Але сьогодні вперше у дівчинки з діагнозом "гідроцефалія" зупинилося дихання

Спеціальну комісію скерували до столичної лікарні, де дівчинка з дитбудинку опинилася без належного догляду. Ця історія набула розголосу після сюжету на 5 каналі. Нагадаємо, волонтери проекту "31 червня" виявили однорічну дитину у занедбаному стані: з кривавими ранами та майже сантиметровими нігтями. Медики до неї навідувалися лише коли робили маніпуляції. Решту часу маля знаходилося одне в зачиненій на ключ палаті.

У Світланки постійні судоми. Але сьогодні вперше у дівчинки  з діагнозом "гідроцефалія" зупинилося дихання.

На щастя, реанімація не знадобилась. Дихання відновили. Біля палати маленької пацієнтки – купа медиків. Усе через те, що днями волонтери і журналісти показали, як лікарі занедбали хвору Світланку, яку привезли з дитячого будинку. Волонтери звинуватили медиків у відсутності догляду. Ті свою вину визнали частково.

Тож чи були порушені права маленької пацієнтки, прийшов з’ясувати уповноважений з прав дитини Микола Кулеба. Каже, дізнався про історію хворої дівчинки із соцмереж і тепер наполягатиме на службовому розслідуванні  інциденту.

"Головна відповідальність лежить на опікуні, директорові дитячого будинку "Берізка", – заявив дитячий  омбудсмен. Бо опікун віддав сюди дитину на лікування, а належний цілодобовий догляд не забезпечив. Хоча й гроші держава на таких дітей виділяє.

"Майже 20 тисяч гривень на одну дитину в місяць, я думаю, можна було організувати догляд", – підкреслив Кулеба.

Разом з уповноваженим до лікарні прийшли і незалежні медики. Оглянули дівчинку. Висновки невтішні.

Дитячий нейрохірург НДСЛ "Охматдит" Володимир Зябченко розповів, що зараз стан дитини вкрай тяжкий: через вроджену патологію з боку ЦНС, а також черевної порожнини.

Лікарі визнають – дитина потребує догляду медичної сестри. І вдень, і вночі. Такої розкоші Світлана дійсно не мала і не має. А медичну допомогу дитині тут, запевняють, надавали в повному обсязі.

Жодних коментарів про фото волонтерів із нестриженими нігтями і почервоніннями на шкірі медики не надають. Говорять лише за фактом побаченого. Натомість самі лікарі, які доглядали  Світлану, пояснюють: не могли зрізати дитині нігті, бо в неї постійно трималася висока температура і судоми. Запевняють: пролежнів у пацієнтки точно не було.

Утім, волонтери все одно не відступають.

Із сьогоднішнього дня у лікарні вже працює комісія. Висновки будуть наступного тижня. Жоден медпрацівник лікарні наразі не відсторонений. Але непланова перевірка керівникам медзакладу клопоту додала. Заступник головного лікаря, яка обіцяла провести внутрішнє розслідування інциденту, тепер із журналістами не говорить.

Анна Мірошниченко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Юнкер: Виборів на Донбасі не може бути до поліпшення ситуації з безпекою
Наступний матеріал
Масштабного переозброєння української армії найближчим часом не буде – РНБО

У київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту

15-річна сирота задихається без ліків, які їй обіцяє держава

Як у Києві допомагають дітям-сиротам знайти нову сім'ю