5 канал

15-річна сирота задихається без ліків, які їй обіцяє держава

Задихається без допомоги. Аліна Дідусенко, 15-річна сирота з Київщини, не може дихати без ліків.

Недужа потребує пересадки серця та легень. Оскільки в Україні таких операцій не роблять, живе дівчина лише завдяки підтримковій терапії. Попри обіцянки забезпечити хвору лікуванням, держава грошей не дає.

Цілодобово у стінах. Аліна Дідусенко від торік не виходила на вулицю. Дівчині важко дихати через рідкісне захворювання - легеневу гіпертенцію. Умовно вона себе почуває наче з кульком чотирьох на голові. Недуга виникла через вроджену ваду серця, яку вчасно не прооперували. Понад двадцять годин на добу Аліна дихає через кисневу маску, яка приєднана до спеціального пристрою. Важить він трохи менше ніж сама дівчинка - 40 кілограмів.

Щоби Аліні не стало гірше, їй необхідна підтримкова терапія. Її вартість - понад 150 тисяч гривень на місяць. Забезпечувати ліками має держава, але поки їх немає. Опікун Аліни, Наталія Гордієнко вимушена давати дівчині меншу дозу препарату. А цього категорично не можна робити, застерігали в австрійській клініці, куди дівчина торік літала на консультацію, яку організували благодійники.

Лікар Юрій Ружин, який супроводжував хвору, розповів, що їй потрібна пересадка органокомплексу серце-легені. Але, оскільки Україна не входить у Євротрансплант, то вони не можуть зробити їй трансплантацію в Європі.

В Асоціації рідкісного захворювання України Легенева гіпертензія розповіди, що МОЗ ще 27 жовтня дав відповідь на офіційний запит, що Аліна Дідусенко на території України буде забезпечена медикаментозним лікуванням. Проте це на сьогодні ще не є втіленим у життя.

Попри неоперативність, у Мінохорониздоров’я пообіцяли всіляко сприяти. Кажуть, невдовзі розчин для інгаляцій Аліна отримає із запасом на декілька місяців. Питання ж із пігулками досі не вирішено. 

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ: 

Приватбанк 4149 4377 4213 2267 Наталія Гордієнко - опікун Аліни

Попередній матеріал
Геологи виявили найбільший каньйон на планеті Земля
Наступний матеріал
Саакашвілі заявив про співпрацю із Полтораком у справі повернення відчуджених земель Міноборони