Журналістам показали як працює програма замінної терапії метадолом

  У Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні нагадали як працюють програми замінної терапії. Відомо, що значна частина випадків зараження ВІЛ-інфекцією в Україні припадає на споживачів ін`єкційних наркотиків. Програма з реалізації такої терапії стартувала в Україні три роки тому. Нині її користувачами є до двох тисяч людей. Журналістам влаштували прес-тур до лікарні, де програма замінної терапії працює із застосуванням метадолу.
  Проковтнув пігулку, запив водою, подякував - вільний. Цю процедуру у столичному наркодиспансері щодня проходять 70 пацієнтів. Олександр ходить сюди вже півтора тижня. Чи не єдиний, хто охоче говорить на камеру і не ховається. Соромитися нарокоману з 19-річним стажем нема чого.

  Олександр: "Эта программа много проблем решает. Отпадает вопрос с деньгами, с милицией, развязыаються руки, вообщем в социальной среде - ты нормальный человек".

  Під наркодиспансером - черга за метадолом. І молоді, і вже у віці. Усі між собою знайомі. Вони давно вживають наркотики, лікувалися по декілька разів. Результату - ніякого. Майже усі запевняють - зараз наркотики не вживають. Лише метадол.

  Але не все так безхмарно. У тлумачному словнику метадол визначається як синтетичний наркотик. Відтак багато лікарів замісну терапію лікуванням не вважають. Запевняють: це такий самий наркотик, до якого звикають. Тож вони проти того, щоби наркозалежних присаджували ще й на метадол. Адже поки  пацієнт його вживає - він знов залежний: від місця розташування лікарні, часу прийому ліків та тих, за чиї гроші наркозалежний вживає препарат.

  Анна Мірошниченко, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.20Мб)
  Попередній матеріал
  Барак Обама назвав усіх кандидатів на ключові посади у своїй адміністрації
  Наступний матеріал
  В оригінальний спосіб боротимуться із заторами в ОАЕ
  Теги:
  Loading...