Барак Обама назвав усіх кандидатів на ключові посади у своїй адміністрації

  Барак Обама оголосив усі прізвища кандидатів на ключові посади у своїй адміністрації. Деякі з них до останнього були невідомі. Так, державним секретарем Обама призначив Гілларі Клінтон. На посту міністра оборони, як і раніше залишиться Роберт Ґейтс. А радником з національної безпеки Обама призначив генерала у відставці Джеймса Джонса. Усі кандидатури мають пройти затвердження у Сенаті.
  Гілларі Клінтон - новий держсекретар США. На цю посаду сенаторку від штату Нью-Йорк висунув новообраний глава Білого дому - Барак Обама. Хоча офіційно Клінтон лише кандидат на пост, ніхто не має сумніву - сенат таки затвердить усю команду президента-демократа. Кандидатуру своєї екс-суперниці Обама обмірковував довго. Після пропозиції - до офіційного оголошення - вже розмірковувала Клінтон. Перепоною був конфлікт інтересів, пов`язаний із діяльністю Білла Клінтона. Втім суперечливі питання були розв`язані. Гілларі Клінтон цінують як надзвичайно мудрого політика. З новою командою Барак Обама обіцяє Америці нове майбутнє.

  Барак Обама, новообраний президент США: "У цьому непевному світі настав час для нових починань, для нового світанку Америки - як держави, що відіграватиме ключову роль у подоланні найважчих викликів XXI сторіччя. Ми посилимо наше бажання долати ворогів і підтримувати друзів. Ми відновимо старі союзи, налагодимо нові, і зміцнимо партнерство".

  Гілларі Клінтон, секретар від штату Нью-Йорк, новопризначена кандидатка на пост держсекретаря США: "Доля нашої нації та наших дітей формуватиметься в умовах цих суворих глобальних викликів. Америка не може розв`язати цю кризу без цілого світу, а світ не зможе розв`язати цю кризу без Америки. Коли наш народ обрав новим президентом Барака Обаму,  це означало, що люди хочуть не лише змін у рідній країні, але хочуть і відновлення сили Америки - як держави, що спонукає світ на позитивні зміни".

  Разом з прізвищем державного секретаря Обама назвав і кандидатів на інші ключові посади своєї адміністрації. Зокрема, міністра оборони, міністра юстиції, радника з національної безпеки, міністра нацбезпеки США та постійного представника США при ООН. Два останні призначення отримали жінки - Жанет Наполітано і Сьюзан Райс. Міністром юстиції став Ерік Холдер - перший афроамериканець на цій посаді. А от міністр оборони не зміниться і після того, як досі чинний президент Буш полишить Білий дім. Роберт Ґейтс і далі очолюватиме Пентагон. Таким чином демократ Барак Обама дотримав слова, даного вже після виборів, і залишив один з ключових портфелів  - республіканцеві.

  Роберт Ґейтс, міністр оборони США: "Це велика честь, що новообраний президент США попросив мене продовжувати виконувати обов`язки міністра оборони США. Ми втягнуті у дві війни, і стоїмо перед кількома іншими серйозними випробуваннями - як вдома, так і  в цілому світі.  Пам`ятаючи про це, і глибоко відчуваючи власну відповідальність за наших людей у формі і за їхні родини, я мушу виконувати свій обов`язок - так само, як вони виконують свій. Я не можу вчинити інакше".

  Якщо Роберт Ґейтс і не припинятиме власних обов`язків, то інші міністри стануть до роботи лише після 20-го січня - дня інаугурації Барака Обами. Окрім глобальних проблем - фінансової кризи та війни з тероризмом, на кожного з них чекатиме цілий список ключових питань. Серед них - виведення американських військ з Іраку і закриття в`язниці Гуантанамо.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.13Мб)
  Попередній матеріал
  НБУ знизив курс гривні на вівторок
  Наступний матеріал
  Журналістам показали як працює програма замінної терапії метадолом
  Теги:
  Loading...