У Харкові відкрили перший центр підготовки молодших командирів нового типу

  Нове в українській армії. Міністр оборони Юрій Єхануров відкрив у Харкові перший центр підготовки молодших командирів нового типу.
  Міністр оборони не жартує. 65 курсантів відсьогодні вивчатимуть тонкощі сержантської служби в армії нового типу. Адже якщо військо стане професійним, прапорщики стануть непотрібні, а у сержантів і старшин з`являться інші обов`язки. Вони стануть найважливішою ланкою між солдатом та офіцером. Тож у Харкові відкрили спеціальний навчальний центр.  Курсант першого набору Сергій Шпотюк служить у Львівській області. Його підрозділ повністю укомплектований контрактниками. Він знає: роль молодшого командира у таких частинах значно зростає.

  Сергій Шпотюк, курсант школи сержантів: "Я маю можливість порівняти, як була строкова служба і як зараз проходить служба. Набагато відповідальніше люди ставляться до своїх обов`язків, знають, чому вони пішли на цю службу. І відповідно від них іде більша віддача. Вони не тягнуть лямку просто так".

  Курси розраховані на 3 місяці. Головне, чого навчатимуть,- психологічні особливості поводження сержанта у професійному війську. Щоправда, навіть приблизний термін переходу українського війська на контрактну основу нині не береться назвати і міністр. Та й скільки треба буде платити професійному сержантові – не з`ясовано.

  Юрій Єхануров, міністр оборони України: "Розглянемо зараз це забезпечення. На жаль, поки що не можу сказати нічого серйозного. Трохи пізніше, коли буде прийнято бюджет наступного року, то вже буде зрозуміло, на що ми можемо розраховувати, скажімо, для цих перших випускників".

  Курсантам експериментального набору обіцяли кар`єрне зростання на нових посадах – від сержанта бригади до головного сержанта Збройних сил України. І форму молодшим командирам пошиють нову, моделі міністр уже оглянув.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.77Мб)
  Попередній матеріал
  В оригінальний спосіб боротимуться із заторами в ОАЕ
  Наступний матеріал
  Північна Корея закрила кордони для візитерів із сусідньої Південної Кореї
  Теги:
  Loading...