Володимир Зеленський підписав
Володимир Зеленський підписав president.gov.ua

Зеленський затвердив зміни до положень про військову службу в ЗСУ

  Читайте по-русски
  Документом уточнили норму про укладення першого контракту курсантами

  Президент Володимир Зеленський вніс зміни до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах. Документом уточнили норму про укладення першого контракту курсантами. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "З курсантами вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти і слухачами курсів військової підготовки офіцерського складу в зазначених закладах, які не мають військових звань офіцерського складу, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу – строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації – строком на 10 років", – йдеться в повідомленні. 

  Також документ визначає, що строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом для осіб рядового складу – на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу – на строк від 3 до 5 років.

  Передбачено, що для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше – солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше – лейтенанта, в окремих випадках – молодшого лейтенанта).

  Зазначається, що первинне військове звання рядового складу присвоюється громадянам, які вступили на військову службу за контрактом осіб рядового складу і не мають військових звань, до складання ними Військової присяги. Первинне військове звання рядового складу присвоюється військовослужбовцям наказом командира військової частини, який призначає таких військовослужбовців на відповідні посади.

  Документом також уточнюються строки вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння звання, звільнення з посад військовослужбовців тощо.

  Зеленський також підписав указ №484/2021 про внесення змін до Положення про проходження військової служби в Державній прикордонній службі України.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні планують збільшити чисельність ЗСУ ще на 11 тисяч військовослужбовців.

   

  Попередній матеріал
  У США не зможуть потрапити люди, щеплені російською вакциною "Супутник V" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У чотирьох областях встановили ще 20 камер фіксації ПДР – де розташовані
  Loading...

  Соколов, Волкова, Портнов: чому суддівська гвардія Януковича і далі звершує правосуддя – "Стоп Реванш"

  "Правий сектор" на війні: ударна сила та підтримка армії – "Невигадані історії"

  На Київщині відбулася реконструкція бою армії УНР та Галицького війська проти більшовиків – включення

  Росія перекинула в Білорусь багатотисячну армію і військову техніку: що відомо

  Росія під виглядом ліквідації паводків перекинула до Криму багатотисячну армію і будує військове містечко – омбудсман

  Лукашенко дозволив залучати армію для боротьби з протестувальниками