НАБУ
НАБУ Фото НАБУ

Зеленський доручив МЗС забезпечити НАБУ пряму співпрацю з міжнародними партнерами

  Читайте по-русски
  Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати й отримувати запити щодо міжнародної правової допомоги

  Президент Володимир Зеленський доручив МЗС невідкладно поінформувати Раду Європи та ООН про законодавчі повноваження НАБУ здійснювати міжнародну співпрацю з антикорупційними органами іноземних держав. Про це повідомляє у четвер прес-служба глави держави.

  Президент зазначив, що згідно із Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділене повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва у розслідуванні кримінальних проваджень. Тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

  При цьому Зеленський написав: "Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася".

  "З метою виконання Національним бюро згаданих повноважень прошу невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року Національного бюро центральним органом (разом із Міністерством юстиції України та Генеральною прокуратурою України) у сфері міжнародно-правового співробітництва у кримінальних провадженнях, надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна", – йдеться в дорученні президента.

  Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада не підтримала відставку Гройсмана з посади прем'єр-міністра України. 

   

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": найвідоміший блоґер серед священників Олександр Дедюхін – в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  Китаєць продав "заражений" найнебезпечнішими вірусами ноутбук за $1,3 млн
  Loading...