армія
армія dozor.kharkov.ua

Здобутки Проєктного офісу реформ МОУ за 5 років: про що звітували у Міноборони

Читайте по-русски
Поки що не зрозуміло, чи буде продовжена реформа оборонних закупівель, кажуть фахівці

Проєктний офіс реформ при Міністерстві оборони ліквідовано. Експерти відзвітували за п'ять років роботи. А в Міноборони анонсували створення нового реформаторського підрозділу. Запевняють: реформування та наближення армії до стандартів НАТО не зупинятимуть. Що кажуть експерти, розкаже кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко.

"Міністр оборони України Андрій Таран підписав документ, яким скасовано наказ 2016 року, що регламентував діяльність Проєктного офісу реформ", – каже Світлана Павловська, прессекретарка міністра оборони.

Працював офіс з 2015 року.

"Проєктний офіс існує з 2015 року. Він став інституційним продовженням волонтерського десанту, після того як у 2014 році вісім волонтерів стали консультантами Міноборони", – говорить Олеся Фаворська, керівниця Проєктного офісу реформ Міністерства оборони.

Фахівці, які хотіли допомогти армії, за п'ять років підготували реформи системи державних закупівель, речового забезпечення, харчування, медичної служби та сержантського корпусу. У Міноборони кажуть: зміни продовжать в іншому форматі.

"За рішенням міністра оборони України Андрія Тарана створюється підрозділ, який об'єднує завдання проведення оборонної реформи та координацію реалізації ключових політик", – каже Світлана Павловська.

Та одна з найбільш успішних реформ у системі харчування вже зупинена новою владою.

"Більше ніж 100 військових частин перейшли на цю систему харчування, але наразі проєкт зупинено, оскільки перехід решти військових частин на нову систему харчування не запланований Генеральним штабом у 2020 році", – розповідає Олеся Фаворська.

Поки що не зрозуміло, чи буде продовжена реформа оборонних закупівель, яка для міжнародних партнерів України є одним з індикаторів успішності змін у секторі.

"Ми брали кращі досвіди країн НАТО, ми не вигадували щось своє. Проте враховуючи, що напрацювання зроблені були не враховані або просто проігноровані, тому мій оптимізм обмежений", – каже Артур Переверзєв, керівник проєктів Проєктного офісу реформ.

Щоби закріпити нову систему, необхідно ухвалити законопроєкт про оборонні закупівлі. Він уже готовий до другого читання, та Верховна Рада поки з голосуванням не квапиться.

"На минулому тижні його не проголосували. Його зняли з порядку денного, що є тривожною ознакою того, що відбуваються певні процеси щодо цього закону. І він безпосередньо пов'язаний як із комплексним реформуванням системи закупівель і всього сектору безпеки й оборони, так і з військовою допомогою, тому що це індикатор того, чи ми реформуємося, чи ми не реформуємося в сфері закупівель", – додає Артур Переверзєв.

У Міноборони тим часом обіцяють набирати нових реформаторів за конкурсом. Кажуть: запрошують і фахівців із ліквідованого офісу реформ.

Ірина Шевченко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
7 днів не виходячи з лікарні: закарпатські медики, які лікували хворих на COVID-19, здали зміну
Наступний матеріал
В Офісі генпрокурора розповіли, що робити, якщо вас побив поліцейський
Loading...

У ЗСУ зареєстрували три випадки COVID-19, на ізоляції понад 100 осіб

У ЗСУ не зафіксовано жодного випадку коронавірусу – Міноборони

Адаптація ЗСУ до стандартів НАТО: брифінг Міноборони

Зеленський представив нового міністра оборони – головні заяви

Під час війни Міносвіти і Міноборони за своїм значенням перебувають на одній паралелі – Фаріон

Бойовики з безпілотника скинули гранату неподалік Широкиного – МОУ